horoskopi peshorja 2017

Peshorja 2017

peshorjaHoroskopi Peshorja 2017 , Karriera – Jeni te dhene pas aktiviteteve te rafinuara qe tentojne drejt te bukures, si arti, moda, kozmetika dhe biznesi. Aftesia juaj per meditim mund t’ju coje ne fushen e politikes, diplomacise, gazetarise ose psikologjise.

Shumica prej jush pelqeni profesione qe ju lejojne hapesira si, dizinjues, te merreni me gjera antike, dhe profesion te lire.

Ne karriere per kete vit parashikimi i shenjes suaj paraqet disa mundesi te mira per ju, te cilet duhet ti shfrytezoni sapo t’ju jepet mundesia e pare. Mendohuni mire para se te beni hapin e duhur.

.

Peshorja 2017 Dashuria – Mos lejoni qe gjerat e vogla te prishin harmonine e jetes tuaj sentimentale. Disa prej jush do te rrezikojne t’i japin fund marredhenies ne cift, sidomos ata qe kane partnere te shenjes se Bricjapit, Demit, Dashit.

Eshte mire t’i jepni kohe si vetes edhe partnerit per te zgjidhur kete situate. Beqaret do te kene mundesi te njohin partnere te ri por vetem disa prej jush do krijojne marredhenie te forta dhe te qendrueshme. Ju keshillohet te mos i besoni cdo kujt qe mund te vije papritur ne rrethin tuaj shoqeror.

.

Peshorja 2017 Puna – Bashkepunimi me koleget eshte shume i rendesishem gjate ketij viti, ne menyre qe ta beni punen te kendshme. Megjithate, duhet te perqendroheni mbi te gjitha te qellimet tuaja. Mbani mend se koleget e punes nuk jane njesoj si miqte qe zgjidhni ne jeten tuaj jashte punes.

Duhet te beni kujdes nga disa kolege te ri te cilet perpiqen t’ju bejne keq ne pune. Ne pergjithsi do te jete nje vit i lodhshem por edhe perfitimet do te jene te kenaqshme.

Peshorja 2017 Familja – Per Peshoren parashikohet te kete disa mosmarrveshje ne rrethin familjare i cili mund te zjase ne disa jave te cilat disave prej jush do t’ju duken si muaj. Mundohuni te krijoni harmoni dhe gezim edhe ndojehere kur nuk eshte rasti i pershtatshem.

Buzeqeshja do te jete arma juaj me forte dhe do te risillni harmonine dhe gezimin ne rrethin familjar. Ne pergjithsi keni nje familje te shendoshe dhe nuk parashikohet ndoje shqetesim shendetsor.

Gjendja Shpirterore – Krijues.

Shenja qe shkoni me shume – Binjaket, Demi.

Numrat e Fatit – 9, 15, 21, 22, 29.

Salva

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *