Horoskopi mujor kinez Prill 2014

By | 02/04/2014
shenjat horoskopi kinez

Lexoni se cfare ka parashikuar HoroskopiMujor  Kinez muaji Prill 2014 per shenjen tuaj!

Miu:
1900, 1912, 1924, 1936, 1948,1960,1972, 1984,1996,2008

Muaj shume i çrregullt dhe i mbushur here pas here me debate te zjarrta ky qe po vjen. Nuk do jeni shume ne humor dhe here pas here do i shkoni kundër partnerit. Beqaret do njihen me shume persona te rinj, mirëpo duhet te mendohen mire para se te hedhin ndonjë hap me tej. Me jetën sentimentale nuk behet shaka. Me shëndetin nuk do keni probleme serioze përveç ndonjë shqetësimi te vogël qe do vije nga lodhja. Financat do jene shume te paqëndrueshme, por jo katastrofike. Ne pune do jeni goxha te stresuar dhe nuk do e gjeni gjithmonë rrugën e duhur nga duhet te ecni.

Bualli:
1901, 1913,1925,1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Këtë muaj do kërkoni qëndrueshmëri ne çdo fushe te jetës. Nëse keni një lidhje do preferoni me shume qetësinë dhe harmoninë sesa pasionin e shoqëruar me debate. Beqaret do jene shume te hapur dhe kjo do i tërheqë me shume ata qe do i rrethojnë. Shëndeti do këtë disa probleme te cilat nuk duhet neglizhuar për asnjë lloj arsyeje. Ne planin financiar do bëni gjithçka qe mundeni ne mënyrë qe situata te përmirësohet. Fale edhe ndihmës se familjareve do ia dilni. Ne pune do ndiheni mire dhe do vazhdoni qetësisht ato qe keni nisur. Nuk do përballeni me sfida dhe probleme.

Tigri:
1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Muaj goxha pozitiv ky për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Partneri do ua plotësojë te gjitha dëshirat dhe do iu beje te ndiheni sikur jeni mbi re. Beqaret do e kenë te vështirë te nisin një lidhje te qëndrueshme dhe serioze megjithatë mundësitë për aventura kalimtare nuk do mungojnë. Shëndeti nuk do jete i mire. Mund te keni dhimbje shpine, këmbësh dhe shpesh do jeni pa energji fare. Financat do jene te mira javën e pare, por duke shpenzuar pa fund mund te lindin vështirësi me pas. Kujdes! Për jetën profesionale yjet do ndikojnë pozitivisht. Do iu realizohet te gjitha planet.

Lepuri:
1903, 1915, 1927, 1939, 1951,1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Nëse jeni ne një lidhje duhet te bëni sa me shume lëshime nëse doni qe marrëdhënia te ece si duhet. Mos kërkoni ne asnjë mënyrë qe gjerat te bëhen si ju doni sepse ne çift jeni dy jo një. Beqaret do e gjejnë personin ideal me shpejt sesa edhe ata vete mendonin. Shëndeti do vije dita ditës duke u përmirësuar. Do e rifitoni energjinë e humbur. Ne planin financiar mos bëni asnjë lloj çmendurie sepse mund te ngeleni pa asnjë para ne xhep dhe do keni vështirësi te mëdha. Ne pune do keni konkurrence shume te forte megjithatë ne fund do jeni ju fitimtaret. Do ndiqni një strategji shume te mire.

Dragoi:
1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Tregohuni sa me te arsyeshëm këtë muaj ne jetën tuaj ne çift dhe mos kërkoni me ngulm nga partneri qe t’ua realizoje te gjitha dëshirat qe keni. Beqaret duhet t’i marrin gjerat me qetësi dhe nuk duhet te nxitohen për te krijuar menjëherë një lidhje. Gjithsesi fati do jete me ju nga mesi i muajit. Shëndeti nuk do jete ne periudhën me te mire. Do keni shume oreks dhe nuk do mendoni aspak se mund ta dëmtoni veten. Financat fatmirësisht nuk do jene problematike. Ne pune tregohuni gjithë kohës vigjilente dhe do e shihni qe keni për te realizuar projekte te mëdha dhe fitimprurëse.

Gjarpri:
1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977,1989, 2001, 2013

Pritet qe jeta juaj ne çift te shkoje me se miri këtë muaj. Disa mund te marrin propozime interesante nga ai qe kane ne krah dhe do ndihen te lumtur. Beqaret do marrin propozime, por duhet te tregohen te matur para se te japin një përgjigje. Shëndeti do ketë disa probleme te vogla. Nervozizmi i tepruar do beje punën e vet. Ne planin financiar nuk do keni tronditje, përgjithësi shpenzime te tejskajshme mos bëni. Ne pune duhet te keni me tepër besim tek vetja juaj dhe shume shpejt do arrini atje ku dëshironi. Nëse filloni një projekt te ri me disa kolege ju do jeni me dominuesit.

Kali:
1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978,1990, 2002, 2014

Do mrekulloheni gjate këtij muaji ne krahët e partnerit tuaj dhe nuk do e besoni lehte se jeni ne realitet. Ai do mendoje për çdo detaj qe ju te ndiheni sa me mire. Shpërblejani edhe ju me sa te mundeni. Beqareve mund t’iu ndryshoje rrënjësisht jeta duke filluar qe nga mesi muajit. Mundësitë për lidhje serioze do jene goxha te mira. Me shëndetin nuk do keni probleme gjithsesi mire do jete te merreni me sport apo te çlodheni here pas here. Te ardhurat do varen nga sjellja juaj. Po shpenzuat pa menduar do keni vështirësi. Ne pune do jeni te bindur pe rate qe duhet te bëni dhe nuk do ndaleni derisa t’ia dilni.

Dhia:
1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979,1991, 2003, 2015

Muaj i qete dhe pa probleme te mëdha ky për ata qe janë ne një lidhje. Do kuptoheni me se miri me partnerin tuaj. Beqaret duhet t’i vështrojnë me kujdes dhe te njihen sa me mire me personat qe do takojnë para se te hedhin çdo lloj hapi. Shëndeti do ketë goxha probleme. Aparati tretës nuk do funksionoje si duhet për shkak te pakujdesit qe do tregoni me ushqimin. te ardhurat duhet t’i menaxhoni më me kujdes dhe maturi. Vetëm kështu situata nuk do kenë probleme. Ne pune do merrni lejen nga shefat për te filluar një projekt te rëndësishëm. Mos e vrisni mendjen nëse koleget do iu kenë inat.

Majmuni:
1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Nëse e kuptoni se ka diçka qe nuk do shkon si duhet ne lidhjen tuaj, merrni masa sa me pare këtë muaj pa arritur qe gjerat te përkeqësohen. Mos kini druajtje te flisni sa me hapur me atë qe keni ne krah. Beqaret do ndihen gati për te filluar lidhje pasi t’i kenë njohur mire e mire disa persona. Shëndeti nuk do ketë asnjë shqetësim fatmirësisht. Do ndiheni ne forme goxha te mire. Ne planin financiar duhet te përfitoni nga ndikimi pozitiv i yjeve për te ndrequr gabimet dhe për te vene gjerat ne vije. Do iu duhet te merrni ndonjë para hua. Sektori profesional do kërkojë me shume vëmendje dhe përpjekje.

Gjeli:
1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981,1993, 2005, 2017

Këtë muaj do jeni te lire te provoni eksperienca te reja ne jetën tuaj ne çift. Si ju ashtu edhe partneri do jeni ne humor dhe gati për te bere edhe ndonjë çmenduri te vogël. Beqaret nuk duhet te fiksohen pas personave shume me te vegjël se ata sepse një dite do iu lindin probleme. Për shëndetin do kujdeseni mjaft dhe do shmangni edhe ndonjë grip te mundshëm. Financat here do jene te mira e here problematike. E rëndësishme është qe nuk do ketë përkeqësime te mëdha te situatës. Ne pune do keni ndihmën dhe mbështetjen kolegeve dhe do arrini atje ku doni.

Qeni:
1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Ne planin sentimental dikush i afërt do ndikoje mjaft dhe do mundohet t’ua prishe harmoninë. Mundohuni te mos i besoni shume sepse do shkatërroni gjithë atë qe keni ndërtuar. Beqaret nuk duhet t’i hedhin me sytë tek persona qe iu kane shkaktuar dhimbje me pare. Shëndeti jo shume problematik. Gjithsesi duhet pasur me ne vëmendje. Te ardhurat do jene delikate ne javën e pare, por me pak durim dhe përkujdesje do ia dilni ta stabilizoni gjendjen. Plani profesional do shkoje me se miri. Shefat do kënaqen nga rezultatet tuaja dhe do iu përgëzojnë e do iu shpërblejnë.

Derri:
1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Muaj shume i paqëndrueshëm ky për çdo plan te jetës. Nuk do jeni ne humorin e duhur dhe mund te keni edhe debate te forta me partnerin. Beqaret nuk duhet t’iu besojnë te gjithë atyre qe do i joshin. Disa do kërkojnë thjesht t’i shpërqendrojnë dhe t’i lëndojnë. Shëndeti duhet pasur nen kujdes dhe nuk duhet neglizhuar as shqetësimi me i vogël. Me financat nuk duhet bere asnjë çmenduri. Investimet e mëdha duhen shmangur edhe sikur gjendja te jete e mire. Ne pune do keni ide te qarta se çfarë hapash duhet te hidhni, por rruga për te arritur atje do jete goxha e vështirë.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *