Horoskopi ditor sot e shtune 7 Mars 2015

By | 07/03/2015

Parashikimi i Yjeve per Horoskopi ditor sot e Shtune 7 Mars 2015

DASHI
Nuk duhet ti shkelni syrin ose te shihni embel dike ne kete dite nese ky I fundit nuk don t’ju degjoj ose nuk do tregohet I disponueshem sa duhet, sepse do te tejkaloni pengesat ne menyre tjeter.Keni shume aftesi ne dispozicion dhe nje mendje te madhe per te shfrytezuar, keshtu qe perdoreni e mos u ndaloni me keto gjysmaket qe do jene lehtshem te zbuluar dhe neutralizuar nga dikush po aq I shkathet.

DEMI
Personat qe do ju rrethojne ne kete dite do jene shum te disponueshem e do I gjeni ne humor te mire. Kjo do vi thejshte nga fakti qe edhe ju do jeni ne humor te mire dhe sigurisht shume me te prirur per te biseduar.Gjithcka ne bote funksionon ne kete menyre e ju nuk jeni me mangut, keshtu qe nuk ka nevoje te sqaroheni teper ose te pretendoni teper pa dhen as edhe nje buzqeshje. Miresjellja mund te levize malin, mos harro.

BINJAKET
Nese jeta do ju buzeqeshe, nuk mund te beni tjeter gje vec ti buzeqeshni jetes tuaj ne kete dite. Mundohuni te merni me serjozisht ate qe njerzit vin e ju propozojne e do shihni qe nuk do e keni te veshtire te buzeqeshni.Rastet dhe mundesite do I krijoni ju ne te vertete, por ndonjehere, kur vijne e ju trokasin ne dere, nuk I vini re, keshtu qe I ktheni mbrapsh cuditmerisht. Sot nuk duhet tju ndodhe!

GAFORRJA
Me ne fund keni gjetur dicka qe ju apasionon me te veretete, keshtu qe duhet te mundoheni te defreheni e te perfitoni nga momentet pozitive per te modifikuar disa aspekte te jetes tuaj profesionale.Per me teper, ata rreth jush qe mund te perfitojne me se miri nga ky moment per te ndryshuar gjithashtu disa aspekte te jetes se tyre, pa pasur nevoje tju kerkojne gje tjeter. Te gjith te lumtur me pak fjale.

LUANI
Ne kete dite lojrat do te fokusohen tek ju dhe me siguri qe nuk mund t’I shmangeni disa pergjegjsive te caktuara. Jeni ju dirigjentet dhe mesuesit, keshtu qe eshte e drejte te gjeni nje dimension krejt tuajin per te treguar sa jeni te afte dhe cilat jane mundesite tuaja.Mbase nuk dote bindni te gjithe, por do mjaftoj te bindni dike per te pasur nje mundesi me shume dhe per te nisur nje rruge te re entuziazmuese, qe do ju coj, kush e di ku? Varet vetem pre jush.

VIRGJERESHA
Eshte koha per te gjetur me ne fund pak mbeshtetje ne jeten tuaj personale, keshtu qe do mjaftoje te lini menjeane te gjitha ceshtjet e teperta qe nuk kane nje rendesi te vecante ose urgjente, si kotesite te llojeve te ndryshme.Eshte shum me e lehte pre te ven menjeane ato gjera ne vend se te kerkoni ndihmen e te tjereve me qellim qe t’ju tregojne rrugen e duhur, sepse rrugen e duhur jeni ju qe duhet ti hapni shtegun. Kush ju njeh mire mundet vetem t’ju mbeshtese.

PESHORJA
Per sot, ju presini shume mendime e sidomos shume ceshtje duhet ti zgjidhni pa askend qe t’ju ndihmoj ose te flas per ju. Ju gjithashtu duhet te siguroheni qe gjithshka te perputhet ne perpikmeri.Nuk duhet te kete shkarje ne bisedat tuaja, edhe se ka mundesi te beni disa, pasi do jete e rendesishme te bindni bashkebiseduesit tuaj, me shum se cdo gje tjeter, edhe nese dini qe ne fillim qe idete tuaja jane jo te plota.

AKREPI
Keni nevoje te shpenzoni pak kohe me veten tuaj, ne menyre qe te kuptoni plotesisht ate qe ne te vertet mund te beni per te marre me serjozisht ceshtjet qe ju jane ngritur kohet e fundit.Ketu nuk behet fjale vetem per pyetje etike per per opinione qe ju duhet te jipni pasi keni reflektuar me kujdes.Zakonisht ju hidheni “sa ketu sa atje” duke shpresuar te gjeni mbeshtetje per te mbyllur bisedat tuaja, por jo sot ama.

SHIGJETARI
Dita e sotme si gjithmon do ju rezervoj shqetesime te vogla te perditshme, pasiqe ne ditet e kaluara nuk keni qene ne gjendje ti zgjidhni, ose me mire, I keni lene menjane me shpsesen qe te zhgjidheshin vete.Keni bere keq qe shpresuat kaq shum, pasi qe nuk eshte as pak e mundur qe nje problem, edhe i vogel, te zhduket pa nderhyrjen tuaj ose pa vene dor dikush tjeter, gje qe nuk ndodh as kete rradhe.

BRICJAPI
Here pas here leni qe te tjeret te shpresojn ne veprimet tuaja saqe ju mundojn, kur e dini me se miri qe kurren e kurres nuk do nderhyni per ti ardhur ne ndihme. Kjo esht pak siperfaqesore nga ana juaj, si dhe mizore.Sot mund ta ktheni permbys situaten dhe me ne fund do mund te tregoni qe nuk jeni menefregist dhe qe ato qe ju propozohet si problem I dikujt jeter ju intereson vertet, edhe se nuk jeni plotesisht te dhene pas tij.

UJORI
Duhet te mendoni me kujdes qofte si mund te realizoni nje ide ne kete dite, qofte dhe si mund ta zhvilloni e ta ngresh ate, per ndryshe keni bere vetem gjysmen e punes dhe nuk mund te shperbleheni, as me fjale.Ne fakt, nese lini qe dikush te konkludoj ne vendin tend punen tuaj, nuk do beni tjeter vecse te nenvleresoheni dhe ti jipni dikujt tjetri mundesine qe te rritet dhe te rrise popullaritetin e tij, ndryshe nga ju.

PESHQIT
Nuk esht kaq e rendesishme qe ne kete dite te merrni pjese ne dicka qe ju nuk e dini se si ta trajtoni minimalisht, pikerisht sepse nuk do te dini se cfar te beni me te, pra e kote te shpresoni qe te ndodh dicka e kote.Ndonjehere ju jeni perulur nga idete e thjeshta dhe nga jeta e te tjereve, pa u ndaluar per te menduar se ndoshta ate jete e kane fituar ngadale dhe pa rruge qe pret shkurt. Mundohuni te mendoni me shume.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *