Horoskopi ditor sot e Merkure 4 mars 2015

By | 04/03/2015
horoskopi

Parashkimi i Horoskopi ditor sot e merkure 4 Mars 2015 sipas shenjave

DASHI
Ne diten e sotme mund te keni te reja e lidhje me ceshtje qe shpesh i keni pasur ne mendje, si rrjedhoj nga entuziazmi do te kapni qellin me dore kur te zbuloni qe ate qe me par keni deshiruar tashme e keni arritur.
Nuk keni me arsye specifike per te cilat duhet vashdoni te shqetesoheni keshtu qe relaksohuni dhe shijoni pjesen tjeter te ngjarjeve ne qetesi te plote, duke ja transmetuar kete gjendje dhe te tjerve.

DEMI
Keni tejkaluar disa kufij kohet e fundit dhe kjo mund tju hap probleme ne komunikim me nje person te cilin sapo kishit filluar te keni konfidenca.
Me shum mundesi nuk jeni shprehur ne menyre te qarte e lindi nje keqkuptim qe do ja vlej mundi te sqarohet se shpejti, sepse prania e ketij personi mund te kete rendesi ne jeten tuaj.

BINJAKET
Ne kete dite nuk do gjendeni vetem ne momentin qe do te perballeni me nje person qe ne te shkuaren ju ka shkaktuar disa shqetsime, keshtu qe e dini qe keni mbeshtetjen morale te personave qe ju duan.
Gjithsesi dita juaj nuk do perqendrohe vetem ne kete ngjarje te vecante, per shkak se do keni nje mori gjerash per te bere e per te menduar dhe mes tyre do gjeni shperblimin tuaj sepse keni ditur te kembengulni.

GAFORRJA
Kini me shum besim ne personat qe keni prane, perndryshe me mire ja vlen te rrini vetem per diten e sotme. Ne qofte se jeni single keni shum mundesi te gjeni nje person interesant.
Pikerisht ne te njeten menyre, edhe personat qe nuk jan ne kerkim te shpirtit te tyre binjak dhe aq me pak te dikujt qe eshte ne gjndje te jape nje bashkbisedim stimulues, do te kene fatin te njihen me persona stimulues.

LUANI
Nje rrjete e dendur komunikimi do ju shpie te merni ne konsiderate propozime te ndryshme, duke u bazuar edhe ne inkurajimin e mare ne ditet e meparshme.
Here pas here mund te mbeshteteni dhe ne personat qe ju nxisin te beni me shume nga ajo mendoni qe mund te beni dhe sot eshte nje dit prej tyre, keshtu qe ju mbetet juve te gjeni shtysen e duhur per te vazhduar.

VIRGJERESHA
Ne qofte se mendoni qe personat qe keni perreth nuk arrijn te kuptojn gjendjen tuaj shpirterore ne keto momente, do jete e kote te vazhdoni ti ngacmoni pikerisht per kete ceshtje. Jeni paksa obsesiv.
Nuk ju detyrohet njeri tolerance ne qofe se jeni ju te paret qe jeni te paqarte dhe nuk jeni te hapur sa duhet me persona qe ju njohin me mire se tjeret.
Askush smund te shti fall per ju per shkak se jeni te luhatshem.

PESHORJA
Diplomacia juaj mund te vihet paksa ne diskutim ne diten e sotme sepse dikush mund te ket dicka ne kundershtim ne lidhje me sjelljen tuaj. Mos i jipni shum rendesi.
Rendesishme eshte te vazhdoni te beni ate qe beni zakonisht, per ceshtjet alternative duhet vetem ti jepni vetes kohe te mendoheni, ne menyre qe mos te beni dy here te njejtin gabim. Ecni te vendosur drejt se ardhmes.

AKREPI
Do kete nje moment coroditje te madhe ne fillim te dites se sotme sepse nje problem ne pune do ju bllokoj damarin tuaj kreativ por sidomos gatshmerin tuaj per biznes.
Mund te jete me mire qe te merni pjes ne ndonje mbledhje dhe te kerkoni nje zgjidhje unanime. Nuk do keni komplikacione tjera qe mund tju kompromentojn, keshtu qe mund te vazhoni te qete.

SHIGJETARI
Nese ne kete dite do merni teper serjozisht gjthcka qe do ju ndodh perreth, ka mudesi qe do ju ze mbremja me kembet qe sju mbajn me per shkak te anthit.
Ne te kundert, nese do i lini tani pas dore pak me shum disa ceshtje, ateher ka mundesi qe ne mbremje do keni forcen te dilni me partnerin ose me miqt tuaj. Perball nje udhekryqi te tille zgjedhja esht vetem e juaja.

BRICJAPI
Ne diten e sotme do jeni te prirur per mos te toleruar shum njerzit qe ju qendrojn prane dhe ky mund te rezultoi nje problem ne momentin qe duhet te punoni me to krah per krahu.
Do pretendojne maksimumin nga ky koalicion dhe nga impenjimi juaj. Mundohuni te vetdisiplinoheni, ndonjeher mund tju bej vetem mir, duke par e konsideruar qe zakonisht deshironi te beni gjithmon ate qe ju vjen nder mend.

UJORI
Ne kete dite mundohuni mos ta lini veten te tmerroheni nga nje refozim i vogel nga ana e nje personi qe per ju ka shum rendesi ne keto momente dhe mund te vlej dhe me shum ne te ardhmen.
Jo’ja e tij mund mos jet per shkak se don tju kundershtoi ose sepse nuk ka deshire te kaloj kohen me ju, por me thjesht akoma mund te ket disa mendime ne kok, qe per momentin e lene te coroditur dhe apatik.

PESHQIT
Ne kete periudh jeni menderisht shum aktiv jeni edhe shum me te afte per te asimiluar informacione dhe te dhena. E gjitha kjo ju ben perfekt per nje pun analitike dhe sidomos eshte shum e leverdisshme per ata qe ende studjojn ose duhet te studjojn.
Keni disa rregulla tuaja disipline dhe kur i aplikoni serjozisht, arrini disa rezultate shum me te mira se tjeret. Fatkeqsisht nuk jeni gjithmon te gatshem te impenjoheni e te beni sforco dhe sakrifica.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *