Horoskopi ditor sot e Merkure 11 Mars 2015

By | 10/03/2015
horoskopi ditor

Parashikimi i yjeve per Horoskopi ditor sot e Merkure 11 Mars 2015

DASHI

Ndiheni paksa te bllokuar kete dite, nuk arrini te perparoni ne nje projekt tuajin dhe as ne raportet me te tjeret nuk do jini njeqind per qindshin tuaj. Duhet te pyesni veten se si arritet deri ne kete pike.Kujdes, te kerkoni fajet nuk do ju bej asnje dobi, sidomos nuk do ju sherbej per te percaktuar marrdheniet qe keni lene pezull, si profesionale dhe private. Me pak fjale disa mundesi do ti hidhni tutje sot.

DEMI

Nuk keni nevoje per nje ndryshim temadh te jashtem ne menyre qe te thoni se keni ndryshuar jete, do ju mjaftoj te shikoni gjerat ne kendveshtrime te ndryshme per te perfituar nje vision te ri, shume me te qarte se ajo qe keni pasur deri tani.Ndoshta ishit bllokuar ne boten tuaj dhe nuk arrinit te shihnit mundesite e shumta qe njerezit rreth jush ju ofrojne. Tani jeni ju qe duhet t’i ndiqni ato ne nje menyre ose ne nje tjeter.

BINJAKET

Energjia juaj eshte shum e cmuar ne kete periudhe dhe menyra juaj per te vepruar eshte sigurisht me mire per ta ruajtur ate, Nuk ju lejohen shperdorimet meqe jeni te zene ne shum fronte.Shtepi, pune, familje, nuk ka vend per argetime te medha, por me siguri do gjeni argetime te vogla. Pak eshte shume me mire sesa asgje. Do shperbleheni me vone.

GAFORRJA

Duhet te jeni mjaft te ndershem me vetveten dhe me deshirat e tua. S’mund te beni si dhelpra me rrushin por duhet te kembengulni per te arritur synimin tuaj, per te qene me te qete.Ndoshta do te donit te kishit kurajon qe nuk keni, por nese nuk provoni te beni nje hap me tej, kurre nuk do te dini nese jeni ne gjendje te merrni pergjegjesi dhe pasojet e bashkangjitura.

LUANI

Sfidat ju pelqejne por nuk mund te viheni gjithmon ne konkurrence me te gjithe, ndryshe nuk do arrini te jetoni qetesisht nje marredhenie dhe nuk do arrini te krijoni miqesi. Mendoni per kete kur do sfidoni dike sot.Deshira juaj per te arritur eshte e kuptueshme dhe gjithashtu e kenaqshme, por ndonjehere merrni pak pushim dhe mos e acaroni gjendjen, sepse te gjitheve i pelqen konkurimi, por deri ne nje kufi.

VIRGJERESHA

Nese doni te siguroheni qe kete dite dikush t’ju falenderoje per ate qe keni bere per ta, atehere duhet ti kerkoni keta falenderime, sepse nuk do te merrni me shume se kaq.Ndoshta do te jete me mire te pregatiteni per te mos marre shume seriozisht veten dhe ndjenjat, perndryshe rrezikoni te zhgenjeheni dhe shume te pakenaqur me menyren se si do shkojne gjerat.

PESHORJA

Nese do ju duket shume e thjeshte ajo qe do ju propozohet ne kete dite nga nje person qe mezi e njihni, e dini paraprakisht se ka dicka qe nuk shkon.Kushtojini vemendjen tuaj ne projekte te realizueshem dhe jo ne ato qe premtojne fitime te sigurta, por
vetem me nje investim te madh nga ana juaj. Nuk ja vlejne dhe jo gjithmon kane sukses.

AKREPI

Kushtojini vemendje atyre ideve pak te cmendura qe ju vijne ne mendje ose qe do ju shpjegohen nga njerezit qe ju vleresoni, sepse nga te parealizueshme mund te kthehen ne te realizueshme dhe gjithashtu me sukses te madh.Ndonjehere mjafton pak, nje dinakeri e vogel ose qe dicka e vogel te ndryshoje ne menyre qe te realizohen edhe enderrat me absurde, ato qe ishin vene menjane nga frika e mos permbushjes se objektivit, ose te rrezikuarit te tepert.

SHIGJETARI

Nese doni te parandaloni qe e kaluara juaj dhe qe gabimet tuaja te vijne ne siperfaqe, ju leverdis afroheni me nje metode te ndryshme qofte me njerezit, qofte me ceshtjt e biznesit, pasi qe te dy kategorite mund te kene nevoje per nje rinovim. Jeni njeriu I duhur? Ndoshta po, por duhet ta gjeni vete ne cfare drejtim. Sigurisht ju nuk mund te beni si ata qe kuptojne ku duhet te nderhyje por pastaj e lene sepse eshte shum e nderlikuar.

BRICJAPI

Ne kete dite mund te jete e pershtatshem per te vene pak nen presion njerezit qe keni perkrah, sepse ne kete menyre do te kuptoni kush ne te vertete ju eshte besnik dhe qe mund ti besoni vertete.Eshte nje ushtrim mjaft I mire, i cili do te testoje nervat tuaja dhe ato te te tjereve,megjithate, eshte e nevojshme te ecni perpara me betejat dhe projektet tuaja, perndryshe do te vazhdoni te endeni ne rruge te gabuar.

UJORI

Pavaresisht pothuajse gjithmone keni arritur te mbroni racionalitetin tua, nuk do te thote se ne kete dite nuk mund te bini ne tundim, sepse jeni tamam si te tjeret, me te njejtat dobesi.Me ne fund patet menyre te sqaronit disa gjera, keshtu qe sot do jeni ne gjendje te leshoheni pa shume ndjenja faji, sepse eshte mire te qenit te virtytshem, por eshte mire edhe te qenit mekatar ndonjehere.

PESHQIT

Preferoni gjithmon te jeni te resspektueshem dhe te frikshem kundrejt njerezve qe nuk njihni ne vend qe te jeni te pacipe dhe paturp. Ky eshte nje qendrim i mire, sidomos kur keni per te bere biznes.Me siguri nuk do t’ju ndihmoje druajtja, por ne qofte se ajo qe ju shtyn te qenit kaq friksues eshte vetedija e te qenit ne gjendje per te marre dicka, keshtu qofte, veproni pa ezitimin me te vogel, sepse do ju duhet.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *