Horoskopi ditor sot e Marte 10 Mars 2015

By | 09/03/2015
horoskopi

Parashikimi i Horoskopi ditor sot 10 mars 2015 sipas shenjave

DASHI

Kohet e fundit nje ballafaqim me nje person qe ju qendron prane mund te kete shfaqur nje ane tuajen qe rrallehere del dhe qe as juve nuk ju pelqen. Per kete do te ishte e pershtatshme te kerkonit pak falje. Zemra dhe ndergjegja juaj ju kane sugjeruar ne menyre te perseritur ne kete drejtim, dhe te qenit shurdh per kete lloj te thirrje do ju a sugjeronte vetem krenaria juaj, nga e cila veshtire se mund te liroheni.

DEMI

Mbani shume te mbyllura emocionet tuaja kohet e fundit dhe siguroheni qe ata te mbeten te fshehta, nga frika e vuajtjes. E pra, mund te vuani edhe me shume po jetuat kete jete qe nuk eshte e juaja. Pa emocione dhe pa I manifestuar nuk mud te rrihet I qete, sidomos qetesia do ju mohoej dhe e dini mire duke pare qe nuk e provoni ate prej disa kohesh. Duhet vetem te beni llogarit me ndergjegjen qe ta kuptoni me mire.

BINJAKET

Gjendja juaj e shqetesuar ju shtyn te konsideroni rruge alternative qe ne raste te tjera do ta shmangnit menjehere. Te marrit parasysh cdo drejtimte te mundshem e te imagjinueshem nuk eshte se do t’ju jape ndonje zgjidhje konkrete. Do ishte me e mencur qe te vazhdonit te mbeshteteni teresisht ne forcat dhe aftesite vetjake, ashtu sic keni bere der mei tani, pa kerkuar zgjidhje te shpejta qe do sillnin vetem dilemma te pafund ndergjegjes.

GAFORRJA

Dhembshuria juaj ndaj njerezve tuaj te dashur eshte krejtesisht e kupueshme, megjithate,ne vend qe te vuani me ta, duhet te perpiqeni ti inkurajoni qe te reagojne, ne menyre qe te mund te ecni perpara se bashku mbi pengesat Mundohuni te vleresoni pikepamje te ndryshme dhe t’ja tregoni atyre, do shihni qe ngadale do arrine te kuptojne qe jo vetem nje rruge eshte e mundur te merret. Ne vend qe te frikesoheni se mos beni gabime, ju duhet te rrezikoni.

LUANI

Here pas here eshte mire te zbrisni nga skenen per tu terhequr ne nje qoshe per te degjuar te tjeret, duke pare se mund te mesohet shume edhe ne kete menyre. Nuk duhet tju vij turp sepse eshte normale. Duhet te turperoheni nese nuk do jeni ne gjendje te lini qe tjeret te perqendrohen ne tjeter gje vec jush, duke rrezikuar njohurite tuaja per ngjarjet e fundit rreth jush, sikur s’ju takojn, kjo do te ishte e sikletshme.

VIRGJERESHA

Nuk eshte gje e mire ti jipni shume te drejte te tjereve, sepse perfundon duke verpuar me reflekse te pakushtezuar dhe jo sepse keni vleresuar gjerat me kujdes dhe sipas zemres. Nuk eshte tamam nje sjellje e mencur. Ne kete dite duhet marre pjese ne dramat e te tjereve pa shum vrull, domethene pa deshiren per te tepruar apo tu shprehur shume. Mund edhe te rrini ne heshtje dhe te beni thjeshte te ditur qe I ndodheni prane.

PESHORJA

Keni shume mundesi ne kete periudhe, vecanarisht keni mundesine te dilni nga nje rremuje dhe per te shmangur shume shqetesime te tjera. Nuk duhet te merrni gjithmon ju problemet e te tjereve, edhe pse dini qe mund ti zgjidhni me shpejte. Mendoni per familjen tuaj dhe per ato qe keni vendosur te beni per te, atehere mbase mund tju dedikoheni edhe te tjereve. Ndoshta as nuk i njihni mire dhe ju kerkojne me shume sec duhet tashme, keshtu qe me mire mos me e tepruar me konfidencat.

AKREPI

Do te ishte mire ne kete dite te perdorni pak nga hijeshija vetjake per te kapercyer te tjeret dhe te ngriheni ne nje livel te metejshem me njohjen e personi te caktuar. Do shihni qe do nxisni ziline e te tjereve. Megjithate ndonjehere eshte e nevojshme per te nxjerre armet vetiake dhe te tregoni se jeni ne gjendje, ashtu si e tjeret, per te vrapuar me shpejte dhe te jeni ne gjendje te perdorni te gjithe kapacitetet te cilat jeni pajisur, pa ju ardhur turp.

SHIGJETARI

Ndoshta nuk ndiheni ne gjendjen tuaj me te mire ne kete kohe, por s’eshte e thene qe ju nuk mund te ndryshoni dicka pergjate rruges. Nuk eshte e thene qe duhet te beni domosdo transformime te medha per te qene i lumtur. Se pari, do ishte mire te ndryshonit menyren me te cilen kaloni pengesat dhe qe aty mund te behen shume perprarime e mund te perfitoni rezultate te medha, sidomos personale

BRICJAPI

Idete tuaja jane gati per tu nxjere ne pah dhe sigurisht do keni, ose mund te keni, gjithe mbeshtetjen e nevojshem nese do gjeni personat e duhura tek te cilat mund ti servirni mendimet tuaja me te bluara. Sigurisht jeni ne nje faze vendimtare te punes tuaj, por edhe ne jeten private keni nje progress te mire, keshtu qe lidhjet tuaja do jene me te forta e me serjoze

UJORI

Ju jepen mundesi te shumta ne kete dite per te rifilluar nje diskutim ekonomik me personat qe ju jane shmangur deri ne kete cast. Eshte e drejte qe ti jipni vlere gjer ne fund arsyeve tuaja. Sigurisht keni dicka per te sqaruar, por edhe dicka te re per te mesuar para se te percaktoni perfundimisht disa lloje mardheniesh, domethene ti mbyllni ose ti rinisni ato. Me mire flisni hapur, sepse nuk ja vlen mundimi qe te hiqeni sikur nuk ka ndodhur gje .

PESHQIT

Me siguri jeni te bindur se mund te arrini shume vetem, shume me teper sesa te tjeret jan te gatshem te japin, gjithsesi jo gjithmone mund ti mbeshteteni kesaj lloj force tuajen, ja pse sot keni nevoje te bashkoheni me te tjere. Eshte shume me e lehte ta terhiqni karrocen se bashku dhe mund te arrini objektivin shume me lehtshem, por ne qofte se vendosni te te vazhdoni vete ka shume mundesi te mos arrini ne kohe.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *