Horoskopi ditor sot e Hene 9 Mars 2015

By | 09/03/2015
shen valentini

Parashikimi i yjeve per Horoskopi ditor sot e Hene 9 Mars 2015

DASHI
Ndoshta nuk jeni aspak ne gjendje ne kete kohe per te konkuruar me koleget tuaj dhe sidomos per te marre persiper qendrimin e udheheqesit. Lerini atehere ta bejne te tjeret, kur te jeni gati mund te ktheheni ne sulm.Nuk ka asgje te keqe te pranosh dobesite vetiake, vecanerisht nese jane te perkoheshme, pasi mund ti ndodhin te gjitheve dhe ne qofte se keni nje ekip te mire nuk ka nevoje te kerkoni falje apo per tu justifikuar me askend.

DEMI
Nese jeni ndjere vecanerisht ne veshtiresi ne kete kohe me personat qe frekuentoni duhet te pyesni veten nese keni bere zgjedhje te drejta apo nese sikleti nuk esht per shkak te mosperputhjes absolute midis jush.Ndonjehere kembengulni ne marredheniet tuaja duke menduar qe jane te dobishme, por nuk eshte keshtu qe arsyetojne ndjenjat tuaja, keshtu qe heret a vone do duhet gjithmon te beni llogarite me ndergjegjen tuaj.

BINJAKET
Keni pershtypjen qe nuk jeni mjaft I forte kohet e fundit dhe qe gjithcka ju shpeton nga duart pavarsisht se provoni te angazhoheni shum. Eshte nje ndjenje e shkaktuar nga pasiguria.Me siguri pak kohe do te kaloje dhe zhduket ndjenja e paaftesise qe keni ndjere kunder disa njerezve te cilet flisnin shum me mire dhe me lehte se ju ne lidhje me ceshtjet per te cilat ju duhet te jeni te prirur.

GAFORRJA
Ne njefare menyre ne kete dite do arrini te godisni ne shenje dhe te perfundoni projektin tuaj, edhe pse jo ne menyren qe shpresonit. Nuk esht rasti te merrni te mirqene te fjale te pakonfirmuara.Edhe se fitimi monetar nuk do jete i rregullt me pritshmerite tuaj, kjo sdo te thote qe nuk mund te shpresoni per te ardhmen dhe te permiresoni, keshtu qe mbani moralin lart.

LUANI
Nese do bini dakord per te marre disa vendime te perbashketa, duhet gjthashtu te jeni me te mirekuptueshem, perndryshe asgje sdo te zgjidhet dhe do ti humbni kohen shume personave.Nese keni te qarta idete tuaja duhet ti shfaqni por heret a vone duhet te dorezoheni, ose mos I beni fare diskutime qe mund t’ju cojne ne nje drejtim te vetem, e cila nuk eshte e juaja.

VIRGJERESHA
Nuk mund ti jepni perparesi ceshtjeve sentimentale ne kete dite, edhe nese do te donit shume, dhe besoni se eshte absolutisht e nevojshme, pasi ka ceshtje me urgjente qe kerkojne vigjilencen dhe perkushtimin tuaj absolut.Sidomos nese keni ceshtje profesionale pezull, nuk mund te humbni kohen tuaj dhe duhet patjeter ta beni marreveshjen, te siguroni klientet tuaj ose te gjeni informacionet qe ju nevojiten.

PESHORJA
Nese ndiheni te kenaqur plotesisht, atehere kjo do te thote se ka cdo arsye per te ecur perpara me planet dhe vendimet tuaja. Bete mire, cdo gje qe keni planifikuar.Tani mund te gezoni pak qetesi para se te niseni perseri per nje tjeter aventure dhe sfide te re. Kohet e fundit po pelqeheni mjaftueshem, keshtu qe nuk ka arsye per te hequr dore ne pjesen me te bukur.

AKREPI
Ndiheni mjaft ambicioz ne kete periudhe keshtu qe keni guxuar ne disa ceshtje, jo vetem profesionale por edhe zemre. Keni ndjesine se koha po ju iken nga duart por nuk eshte keshtu.Nese nuk jeni te bindur te pakten ne tetedhjete per qind, nuk duhet te angazhoheni ne dicka qe nuk ju intereson, edhe ne qofte se prespektivat jane te mira dhe kontura eshte joshese. Nuk eshte keshtu qe vendoset per fatin tuaj.

SHIGJETARI
Keni energji te reja ne dispozicin, atehare pse te mos i perdorni ato per dicka vertete efektive dhe efikase? Keni mundesine te vleresoni udhe te reja, pra futuni ne loje.Ndonjehere e beni ate edhe kur ndiheni me pak te sigurt se tani, keshtu qe pse te mos veproni ne kete moment? Nuk duhet te keni shqetesime te tjera ne mend qe ju pengojne, as mendime te vecanta.

BRICJAPI
Potenciali juaj ne kete kohe eshte zvogeluar per shkak te nje ceshtje familjare qe ju ka angazhuar dhe ju ka hequr disa momente favorizuse, por te gjithe do tregohen te mirekuptueshem.Keni fatin te gezoni respekt te madh, pra sdo te jete per keto pak caste qe do vene ne dyshim ndershmerine dhe besnikerine tuaj. Kjo I ndodh te gjithve, dhe ju do benit te njejten gje si te tjeret.

UJORI
Ne kete periudhe ndiheni jashtezakonisht te perkushtuar ndaj disa njerzve, per shkak se keni lidhje
gjaku, dhe sentimentale, keshtu qe nuk ka asgje qe mund t’ju largoje prej tyre.
Jeni megjithate teper te lidhur me keta te fundit, pra do ishte mire te vinit ne prove dhe besnikerine e
tyre , ne vend qe te mendoni vetem te shfaqnit tuajen. Nuk ben kurre keq mosbesimi, kuptohet qe ne menyre te fshehte.

PESHQIT
Nese mbivleresoni ndjenjat tuaja per nje person ne kete kohe te jetes tuaj, mund te rrezikoni te humbisni disa shanse qe ne raste te tjera nuk do lenit te iknin.Jo se duhet te lini menjane emocionet tuaja dhe ti dedikoheni vetem mudesive materiale, por duhet gjithsesi te mendoni per gjithcka nese doni te keni ne dore te ardhmen tuaj, perndryshe do jete ajo qe do ju drejtoje juve!

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *