Horoskopi ditor sot e Enjte 5 Mars 2015

By | 05/03/2015
horoskopi ditor

Parashikimi i shenjave per Horoskopi ditor sot e Enjte 5 Mars 2015

DASHI

Ne kete dite personat qe ju rrethojn, do jene te paafte tju genjejn, kjo fale armeve tuaja te rrafinuara persuasive dhe vullnetit per te kuptuar cfar ndodh perreth.
Do ta kini shum te thjeshte ne fakt, te mblidhni informacionet qe ju duhen mbi gjithcka qe deri ne kete moment kishte mbetur e mbuluar per syt e tu, sepse dikush kishte kerkuar tju mashtroj. Ju erdhi pikerisht koha e hakmarrjes tuaj, me qene se jeni shum hakmarres, nuk do I lini tja hedhin lehte.

DEMI
Ne kete dite do jete e nevojshme te shhni veten ne brendesi, per te zbuluar se deri ne cfar pike coroditja juaj  ju ka ndikuar  kohet e fundit ne ceshtjet e zemres. Ka mundesi qe te keni keq intarpretuar disa sinjale nga ana e atyra personave qe i njihni disi.
Nese do mateni me shume, gjerat mund te kthehen sic ishin me perpara dhe ju do mund te ktheheni te qenurit te qete. Nuk ju pelqen te meditoni mbi dashurine, sepse jeni  konkret dhe mosdashes i trazirave te bredshme.

BINJAKET
Ne kete dite do te ndiheni vecanerisht te prirur per te sperimentuar, kryesisht mbi njerezit. Me pak fjale,
do te testoni sharmin tuaj, sepse jeni I bindur se vetem ne kete menyre, ju mund te rfitonii pak vete-vleresimin.
Ne teresi, eshte argetuese qe me raste te vini veten ne prove. Faktikisht resultatet nuk do vonojne te duken, ne menyre  te tille qe te arrini me ne fund te rifitoni besimin ne potencialin tuaj.

GAFORRJA
Kujdesi juaj mbi detajet ne kete dite do tju mare shum kohe , por ne teresi do tju sjelle nje reputacion  positiv te madh duke terhequr vemendjen e personave qe per ju vlejne.
Ne fakt, njerezit qe ju gjenden perreth do te habiten nga perkushtimi juaj  dhe do t’jua falin vonesat e mundshme, sepse dine mire se ajo qe beni mund ti leverdise edhe atyre. Pergjegjesite tuaja gjithsesi nuk do te zvoglohen, keshtu qe po te te nxitoheni nuk do ju bente keq.

LUANI
Ne kete dite do te jeni aq te disponueshem karshi tjetrit, saqe nuk do te arrini te shikoni dashakeqsine e
tyre, edhe po te perballeni me to. Ndoshta do te tregoheni dhe  teper bujar. Keni tendence per te pare positivitet ne gjithcka dhe kjo ju nderon,  vetem se ndonjehere duhet te
pyesni veten se perse ndokush ju ve ne loj. Te qenurit shum tolerant shpien  te tjeret te sillen ne te njejten menyre.

VIRGJERESHA
Disa ceshtje personale mund t’ju merzisin me shume nga ce besonit dhe mund te behen edhe me serioze nga ce prisnit. Me pak fjale, do te kuptoni qe keni kryer gabimin e rradhes ne vlersim.
Ne muajt e fundit ju ka ndodhur shpesh, por sic do here keni ditur ti jipni zgjidhje dhe gjithashtu te ngriheni me te forte se me pare, keshtu qe mos u shmangni shume kunderveprimeve qe duhet te merni.

PESHORJA
Ne kete dite beni mire te ndryshoni sa me mire te mundeni interesat tuaja me ato te personave qe do ju gjenden prane dhe qe duan pa dyshim dicka nga ju. Ne fund te fundit behet fjale per te vazhduar se bashku drejt nje qellimi.
Mund ta pranoni, te pakten per momentin, pastaj keni gjithmon kohe te nderroni mendjen dhe ti lini vete
ne momentin  te cilin  ndiheni shum te perdorur dhe te manipuluar, per momentin  jeni mir keshtu.

AKREPI
Perqendrimi juaj mund te bie papritmas  ne kete periudhe dhe me siguri mund te kete efekte negative te menjehershem qe do t’ju cojne te konsideroni veprime ekstreme.
Por ju e dini me mire se te tjeret qe behet fjale per dicka kalimtare dhe ndoshta ne ditet ne vazhdim kjo
situate do permiresohet  vete, pa ndihmen e asnje nderhyrje nga ana juaj.

SHIGJETARI
Ne kete dite mund  kapeni te papregatitur nga instikti juaj qe do ju shtyj te beni gjera qe zakonisht do I
kishit matur me kujdes ti beni. Mund t’ju shkoj si mir si keq, e rendesishme eshte te jeni te pergjegjshem.
Ne castin qe kuptoni qe ne fakt keni ber nje gabim, duhet te jeni te gatshem te ndreqni gjerat kurse ne rastin pozitiv kapeni rastin ne ajer. Eshte me se e mundur gjithsesi te keni efekte positive edhe nga pengesat, nese reflektoni mire.

BRICJAPI
Si zakonisht jeni ne kerkim te se vertetes dhe vetem ju mund te jepni me te miren tuaj per ta arritur ate.
Nese prisni qe  te tjeret  t’ ju tregojn anen e tyre te sinqerte, harrojeni.
Te priturit kot kur I keni aftesite e duhura per te arritur ate qe ju duhet eshte si te cosh dem  mundesite
ne jete dhe te humbasesh kohen tende , nuk eshte e pershtatshme ne kete perjudhe te rendesishme tuajen.

UJORI
Jeta juaj sociale nuke eshte e thene qe te jete e mbushur rrafsh me impenjime. Ndonjehere mund edhe te qendroni  ne shtepi nese nuk keni nevoje te dilni, mundeni shum mire te kryeni detyrat tuaja e te mendoni me shume per veten, shtepine e familjen tuaj.

Peshqit
Jeni ne kerkimin e zakonshem per dicka me teper ne jeten tuaj dhe per kete jeni per tu lavderuar sepse jo te gjithe jan te vetdijshem te asaj qe vlejn dhe cfar mund te arrijn.

Ju qe pekundrazi jeni, nga hera ne here e humbisni busullen dhe impenjoheni ne ceshtje qe nuk kan rendesine minimale ne ekzistencen tuaj, vetem per ti bere ndere tjerve. Duhet te hiqni dore dhe te jeni shum me egoist nga ky kendveshtrim.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *