Horoskopi ditor sot e Djele 8 mars 2015

By | 07/03/2015
horoskopi ditor

Urojme Gezuar 8 Marsin te gjithave grave shqiptare dhe ju ftojme te lexoni parashikimin e yjeve per Horoskopi ditor sot e Djele 8 Mars 2015!

DASHI

Pershtypjet tuaja te para per nje person mund te ndikojne ne mendimin e te tjereve, sepse keni nje ndikim te forte mbi ta dhe nuk  do ishte e drejte ti drejtonit edhe kete here. Ne fakt nuk do te mjaftoj te fshiheni pas faktit qe jan te tjeret qe kan personalitet te varfer, perderisa ju, ndonjehere, duhet te perpiqeni te theksoni me pak ate qe thoni sepse te tjeret ju  degjojne dhe ju besojne.

DEMI

Ndjenjat tuaja ne kete dite do jene shum positive, keshtu qe per pasoje: Do leshoheni ne raste te shumta dhe ne eksperimentime te reja, perderisa ndjeni qe te eshte moment i duhur per ta bere. Jo gjithmone mund t’ju vej mire, jini te vetedijshem, pasi qe nuk i keni krijuar vetes parashuten qe duhet per te rene ne toke te bute, por te pakten mund te thuani qe bete zgjedje te guximshme.

BINJAKET

Nese prisni te keni disa mundesi per t’u clodhur nuk gaboheni, por nese provoni te merrni tere diten, atehere keni bere llogarite gabim, sepse nuk do ju a lejojne. Ne fakt, relaksimi eshte gjithmon i rendesishem, sidomos per ata qe kane nje pune qe perfshin trurin, megjithate, nuk do te thote qe ju mund te beni cfare te doni dhe te rrini kot edhe ne qofte se ju thone qe nuk esht mundur.

GAFORRJA

Nese kohet e fundit keni lene qe te tjeret tju shkelin mbi kallo duket qarte qe vetevleresimi ju ka rene vertete pertoke. Sigurisht qe keqtrajtimet me te renda qe do merni, nuk I meritoni. Pra duhet te beni dicka per te luftuar kundershtaret tuaj, per tu imponuar dhe shenjuar territorin tuaj. Vetem keshtu do jeni ne gjendje te rifitoni nderin qe ndoshta humbet per nje far kohe.

LUANI

Jeni mjaft te qete kete periudhe, keshtu qe njerezit qe do ju afrohen nuk do marrin nje ‘jo’ te thate per pergjigje megjithate do tregoheni I besueshem dhe i disponueshem, ne kundershtim me ate qe prisnin. Ne fakt, dikush ka ven fjale qe ju jeni agresiv dhe pak te hapur per djalog dhe per kete kohet e fundit askush nuk ju ka propozuar gje, nga frika e ulurimave tuaj.

VIRGJERESHA

Keni gjetur pozitivitetin tuaj kohet e fundit, por ne kete dite do gjeni disa pengesa te vogla qe veshtirsojne paqen tuaj, por mos u beni merak, jeni duke ecur ne rrugen e duhur. Merrni cdo mundesi te mundshme dhe perpiquni gjithmone per te marr pergjigje te qarta dhe te sakta nga ata qe jane perreth jush, perndryshe perseri nuk do arrini te dil nga nga tuneli.

PESHORJA

Para se te flisni duhet te jeni absolutisht te sigurt qe njihni mire personin qe keni perballe dhe argumentin ne te cinin jeni futur, perndryshe rrezikoni te beni figure te keqe. Edhe pse do jeni spontan dhe do flisni me zemer, nuk do te thote se ajo qe do flisni do jete domosdoshmerisht e pershtatshme me ate qe presin bashkebiseduesit tuaj, te cilet mund te perceptojne dicka tjeter.

AKREPI

Me shpejt se sa ju mund te mendoni do mund te arrini ate qe donit ne nivelin professional, por ju duhet te jeni te vetedijshem qe nuk do perfundoje gjithcka aty, ne fakt, do te jete fillimi I nje aventure te re dhe sakrifica te reja. Ne fakt, pasi te arrihet objektivi i pare, duhet te vazhdoni perpara per te mbajtur prirjet tuaja te larta, por edhe ato te te tjereve, ose me sakte e atyre qe paten besim tek ju dhe ju kane mbeshtetur gjithsesi.

SHIGJETARI

Sot te gjitha ceshtjet ne lidhje me gjendjen tuaj financiare do kene perparsine, pasi qe duhet absolutisht te zgjdhni disa dilema dhe duhet ti vini ne dukje tek njerezit qe ju rrine prane. Nuk mund te kaloni ter kohen qe keni ne dispozicion duke menduar se mund ta zgjidhni ceshtje te tilla vetem sepse kur behet fjale per llogari dhe para nevojitet gjithmone nje ekspert qe te dije se per cfare behet fjale.

BRICJAPI

Ashtu si gjithe te tjeret, keni anet e ndryshme te karakterit tuaj dhe sot do te esperimentoni me anen tuaj serjoze, pikerisht sepse do ballafaqoheni me nje situate qe kerkon perqendrim maksimal. Disa nga ata qe mendonin se ju nuk i kishit kete anen tuaj, do ndryshojne mendim dhe do ju shohin me nje sy tjeter, ndosha do jene me tolerant dhe me te dashur, por me shum se gjithcka tjeter, do mbeshteten ne krahet tuaj.

UJORI

Para se te thoni se jeni gati te perballeni me dicka te caktuar ne kete dite, duhet me pare te sistemoni nje tjeter, sepse pikerisht tani eshte koha per ti bere balle te ardhmes tuaj, pa anashkaluar gjerat. Ju nuk mund te hiqni dore nga nje aspekt i jetes tuaj per tu kujdesur per nje tjeter, vecanerisht ne se te dyja kane lidhje me njera-tjetren dhe jane te rendesishme. Duhet te vazhdoni te ndiqni skemen qe keni paracaktuar, sic benit dhe me pare.

PESHQIT

Sot per fat te keq do te merni sinjale qe me te vertete nuk do mund ti deshifroni menjehere dhe do ju bejne te humbisni kohe te cmuar, pikerisht ju qe zakonisht kuptoni mire shpirtin njerzor. E pra, ndoshta nuk do te arrini kete sepse ndjeshmeria juaj do ju ndjelle terheqje ndaj personit qe duhet analizuar e keshtu qe nuk do mundeni te jeni te kthjellet e te perqendruar. Ju me siguri duhet perpiqeni me shume.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *