Horoskopi ditor sot, 20 mars 2015

By | 20/03/2015
horoskopi

Lezoni parashikimin e yjeve per Horoskopi ditor sot, 20 mars 2015

DASHI
Ne kete dite mund te merrni nje ftese, qe e prisnit tashme, por qe do vonoje te vije, vetem qe nuk do te jeni me entuziast si ne fillim, ne fakt do e keni pothuajse barre te shkoni.Nese ne te vertete nuk keni deshire te merrni pjese, atehere do jete mire ta thuani direkt, per te mos krijuar shpresa te kota qe mund te coje njerezit qe ju kane ftuar qe te mbajne meri kunder jush.

DEMI
Ne kete dite dikush do te magjepset vecanerisht nga bujaria juaj, sepse reputacioni ju paraprin, keshtu qe do perfundoni me kete person qe do ju beje disa kerkesa, dhe ju, edhe pse te tundur per te refuzuar, ne fund do pranoni qe te mos ndiheni ne siklet per te thene jo.Ja qe mbeteni te njejtet, pastaj mos u zemeroni kur ju thuajne qe jeni pak budallej ose qe jeni kaq
egocentrik sa qe nuk i rezistoni dot lajkave te tilla. Nje nga dy gjerat, zgjidhni te keqen me te vogel.

BINJAKET
Ndikimi juaj mbi disa njerez eshte me te vertete i madh dhe per kete mund t’ja lejoni vetes te jeni te sinqerte dhe ti terhiqni nga ana juaj ne nje lufte qe po beni dhe qe ju duket e drejte.Keni qellime te mira, per kete synimi juaj do te vleresohet edhe nese ajo nuk pasqyron ate te te tjereve. Keni levdata nga te gjitha anet, edhe nga kundershtaret tuaj.

GAFORRJA
Mund te perpiqeni te jeni pak me shume indiferent, sidomos kundrejte kritikave qe nuk pasqyrojne aspak menyren tuaj e te qenit dhe qe behen nga njerez qe nuk meritojne konsideraten tuaj.Nese dikush qe ju vleresoni do te thuonte qe e keni gabim do ishte normale te pyesnit veten, por nese kundershtimi vjen nga dikush qe nuk e njihni, mund ta kaperceni me siguri.

LUANI
Cdo here qe ju bie nje situate qe lengon, dikush ju kritikon, por kjo eshte absolutisht normale, sidomos duke pasur parasysh qe te gjithe do te donin te kishin gatshmerine tuaj.Megjithate nuk e kane ate dhe e vetmja menyre qe t’ju destabilizojne dhe t’ju ngadalsojne eshte pikerisht qe te bejne te pasigurt. Nuk duhet te dorezoheni ketij lloj shantazhi moral.

VIRGJERESHA
Cdo here qe mendoni se keni arritur nje ekuiliber te caktuar vjen dikush qe ju ben edhe me te pasigurt se me pare, ose te pakten kjo eshte ajo qe besoni ose qe leni te tjeret te bejne. Megjithate mund ti rezistoni tundimit te brengosjes.Duhet te reagoni, sepse keni te gjitha aftesite e nevojshme. Ndonjehere bini ne viktimizim, por ne kete kohe nuk mund t’ja lejoni vetes dhe nuk mund te shtireni sikur nuk kuptoni.

PESHORJA
Here pas here njerezit qe keni prane ju rekomandojne qe te jeni me te pergjegjshem rreth disa lajmeve te keqija, dhe ju ne fillim degjoni me interest e madh, por pastaj justifikoheni per te mos bere asgje prej asaj qe mesuat.Ndoshta duhet te pyesni me shume veten, sepse do keni patjeter nje pergjigje nese merrni guximin dhe perpiqeni te jeni vertete me te pergjegjshem mbi cdo gje.

AKREPI
Here pas here ka ceshtje qe mund te marrin me shume vemendje nga ana juaj, por gjithmone shtireni sikur s’ka asgje qe te mos ndryshoni disa vese te caktuara. Erdhi koha per ti ndryshuar.Sot ne vecanti duhet t’i kushtoheni nje situate qe shpesh here ju ka dale perpara por qe asnjehere nuk ka marre trajtim adeguat prej pertacise qe vertete nuk ju pershtatet dhe qe duhet te bej nje hap prapa.

SHIGJETARI
Nese gjithe njerezit qe ju gjenden prane mund te marrin nje senjal nga mendimet tuaja, me siguri do gjejne ide interesante per jeten dhe projektete e tyre. Sa keq qe nuk mund t’ju lexojne ne mendje.Duhet te jeni ju per te sugjeruar dhe per te folur ne vend qe te mbani cdo gje brenda sikur vertete nuk ju intereson ti zbatoni projektet tuaja dhe te keni mbeshtetjen e duhur, morale por edhe material.

BRICJAPI
Ne kete dite mund te gjeni shume te dobishme per te kontaktuar dike qe frymezon njefare frike, per te marre sqarime mbi ngjarje ose veprime te caktuara qe duhen te ndermerren.Do shihni qe do ju mirepresin me dashamiresi dhe do realizojne kerkesat tuaja, edhe nese nuk eshte detyra e tyra. Me siguri do perfitoni me shume se sa mund te perfitoni me njerez te tjere.

UJORI
Ndonjehere jeni te shqetesuar me shume se zakonisht per jeten tuaj sentimentale, sepse kuptoni qe nuk po jipni vemendjen e duhur, dhe qe nuk doni t’ja dini.Sot mund te korigjini pjeserisht, pase duke u bere i vetedijshem eshte tshme bere gjysma e punes dhe me siguri do gjeni shume njerez te gatshem te ju falin dhe t’ju mirepresin aq mire sa munden.

PESHQIT
Nuk duhet te justifikoheni nese keto dite keni pasur shume per te bere dhe nuk keni qene ne gjendje t’i dedikoheni askujt tjeter vec vetes tuaj dhe angazhimeve tuaja. Ndonjehere i ndodh te gjitheve, por jo per kete jeni egoist.Do te ishit vetem nese, do behshit i vetedijshem per kete mungese, dhe nuk do perpiqeni ta rregulloni, por kjo per ju eshte e pakonceptueshme, keshtu qe mund te jeni te qete, sepse te tjeret e dijne tashme.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *