Horoskopi ditor sot, 19 mars 2015

By | 19/03/2015
horoskopi ditor

Urojme Gezuar Festen e Babit te gjithe baballareve dhe ju ftojme te lezoni horoskopi ditor sot 19 mars 2015

DASHI

Cdo here qe mendoni se keni gjetur personin dhe metoden e duhur per te komunikuar me te, ndodh

dicka qe ju ftoh dhe ju ben te dyshon nei gjithcka dhe te gjithe. Kjo eshte vetem frika juaj.

Nje gje qe ju tremb edhe me shume eshte vetmia, prandaj ndonjehere rrethoni veten me njerez te cilet

ne te vertete s’ju interesojne aspak. Sot do te keni deshmi dhe nga ketu duhet te filloni te mendoni

seriozisht.

DEMI

Puna juaj ju pelqen dhe ju fisnikeron, megjithate nuk eshte e thene qe kjo te jete e vetmja gje qe mund

t’ja lejoni vetes dhe qe mund t’ju jap jeta, keni me shume mundesi te tjera.

Nuk eshte e thene qe nese nuk keni nje pune jeni njeri i padobishem, pasi nuk duhet te jete arsyeja juaj

e vetme per te jetuar. Nje rruge e mesme do te ishte e pelqyeshme dhe do ishte e pershtatshme te sjelle

pak dashuri.

BINJAKET

Cdo here qe nje person ju afrohet perpiqeni gjithmon ta lidhni, duke u perpjekur te beni pytje dhe te

gjeni interese dhe piket e dobta, te gjitha ne nje bisede te vetme.

Jeni te afte dhe shum dinak, por ndonjehere nuk e beni per interes, por sepse ju vjen natyrshem dhe kjo

eshte edhe me e jashtezakonshme. Sot do t’ ju pyes ose do pyes veten pse e beni kete.

GAFORRJA

Ne kete dite do ju duhet t’ja ngrini moralin nje personi qe keni perzemer dhe qe ndihet I merzitur per

arsye te ndryshme, profesionale apo sentimentale, dhe qe ne te kaluaren ka qene jashtezakonisht I

mirekuptueshem me ju, si dhe i dobishem.

Sigurisht, nuk jeni shume I afte per te degjuar, por sot do beni me kenaqesi nje perpjekje te pakten per

te kthyer te mirat e shumta qe ky person ka bere per ju.

LUANI

Ne kete dite do benit mire te besoni instiktin tuaj, pavaresisht nga ajo qe mund te thone dhe te

mendojne njerezit rreth jush, te cilet ju sugjerojne fshehtesi te madhe dhe mosbesim.

Nese keni vendosur te besoni ne dike, per te cilet keni nje lidhje sentimentale, asgje nuk ju ndalon te

provoni, pasi qe vetem ne kete menyre mund te thoni nese jeni me te vertete gjendje te kuptoni apo jo

nje person.

VIRGJERESHA

Sot do te jeni me te shpejte, per shkak se do perpiqeni te hidheni ne ceshtje profesionale per te mos

menduar per ato personale, dhe sepse ndjeni se mund te vije mundesia per nje biznes te madh.

Megjithate, heret a vone do te duhet te merreni me ndjenjat tuaja dhe ate qe ju mendoni, por ne qofte

se doni te prisni dhe te gezoni kete moment qetesie relative, asgje nuk ju ndalon, madje beni mire.

PESHORJA

Ne kete dite mund te kete disa ngjarje qe do te ndryshoje menyren qe ju beni gjerat dhe kjo mund te

shqetesoje njerezit qe keni perreth dhe qe mund t’mos ju njohin nga qendrimet tuaja.

Eshte e vertete qe shpesh ju ftojne te jeni me te ashper dhe me pak dashamires ndaj njerezve, port e

jeni i vrazhde nuk eshte pjese e karakterit tuaj, per kete do shihni me dyshim ata qe ju njohin.

AKREPI

Ne kete dite mund te zhyteni edhe ju nga nje urgjence e bezdisshme, te tilla si nje takim pune me dike

qe nuk ju kishte planifikuar dhe se do ju detyroje te shtyni nje tjeter, per ceshtje pushteti.

Jane situate qe bezdisin kedo, por tani per tani, duhet te shtrengoni dhembet sepse ajo qe ju shfaqet

eshte shume me e volitshme se ajo qe jeni duke bere per momentin.

SHIGJETARI

Lini te tjeret qe t’ju gjykojne nga nje here dhe mos jeni gjyqtar te vetes, perndryshe do ishte teper e

lehte. Auto-kritika eshte gjithmone e mirepritur per aq kohe sa nuk e tepron nga nje ane ose nje tjeter.

Ju ndodh te pretendoni se jeni objektiv, por kur eshte fjala per ceshtje qe ju perkasin nga afer ju nuk

jeni, edhe se askush nuk do ishte I tille ne vendin tuaj.

BRICJAPI

Ka raste ne jete kur duhet te beni levdata te caktuara dhe te perpiqeni te perfitoni nga situate per te

marre perparesi te vogla. Nuk ka asgje te keqe, dhe mbi te gjitha askush nuk mund t’ju gjykoje per kete

Keni mundesi te pafundme te dilni me sukses ne cdo fushe, por sot nese dikush mund t’ju ndihmoje

sepse eshte terhequr nga ju, nuk duhet te refuzoni, aq me pak nazeqar.

UJORI

Edhe kur flini mendja juaj eshte gjithmone zgjuar, prandaj zgjoheni me nje ndjesi lodhje. Me sa kuket

nata ju solli keshilla edhe sot.

Mundohuni te mos jeni i pafrytshem dhe mos tregoni direkt idete tuaja duke i mare si te sigurta dhe te

verifikuara, sepse pastaj e dini qe sdo i veni ne akt. Se pari do ishte e pershtatshme te keni disa rezultate

ne dore.

PESHQIT

Sot ndjesia juaj e merzise do te braktiset plotesisht, me ne fund do te gjeni dicka qe do ju emocionoj dhe

qe do te bej te kaloni kohen tuaj ne menyre te frytshme me kenaqesi.

Nuk keni nevoje per justifikime per tu larguar, sepse nuk eshte kjo qe doni te beni. Do mbeteni besnik

deri ne fund per te permbushur premtimet tuaja, e beni duke ditur qe do keni sukses te

jashtezakonshem.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *