Horoskopi ditor sot 14 Mars 2015

By | 14/03/2015
horoskopi

Horoskopi ditor sot 14 Mars 2015
DASHI
Kjo eshe koha qe te jeni te perkushtuar pas punes pasi mund t’ju japi kenaqesi te shumta. Pas nje periudhe me mungese idesh, ne kete dite do te kthehen mbizoterues ne mendjen tuaj.Do te priten me entuziazem te madh nga te gjithe ata qe bashkepunojne me ju, sepse, nese s’do te ishin, me siguri nuk do kishin mundesi te zhvillojne njohurite e tyre, duke pare qe jeni nje nivel mbi to.

DEMI
Edhe se dini mire qe nuk mund te pranoni te hutoheni ne pune, kjo nuk do te thote qe nuk mund te keni as nje moment pushimi dhe te mos dedikoheni argetimit.Sidomos sot qe ndiheni te merzitur, keshtu qe keni vertete nevoje per argetim dhe pak qetesi qe gjenden ne vende te ndryshme rreth jush. Mos jeni teper pretendues, perndryshe nuk do te duan t’ju shoqerojne.

BINJAKET
Prej kohesh keni pritur qe dikush t’ju perfshije ne dicka qe do te kapllonte interesin tuaja dhe do ju argetonte jasht mase, dhe me ne fund mberriti. Nje eveniment social nga ata qe ju pelqejne shume do ju perfshije me shume se kurre.Me siguri do kini mundesi te ndani cdo gje qe keni mesuar gjate kohes me njerez qe mendojne njesoj si
ju dhe qe do jene te lumtur t’ju degjojne, vecanerisht nese do jeni karizmatik.

GAFORRJA
Keni kerkuar shume here nje nxitje me shume per te punuar ne kohet e fundit, por le te themi qe nuk keni qene me fat dhe qe jo gjithmon pritshmerite tuaja gjeten interesimin qe kerkonit.Jeni te zhgenjyer dhe kjo eshte e kuptueshme, por tani per tani duhet te harroni gjithcka dhe ti dedikoheni dickaje tjeter, ndoshta ndonje interesi qe keni braktisur vetem per shkak te punes.

LUANI
Jeni mjaft i sigurt ne kete kohe dhe cdo gje qe donit te kishit, me siguri e keni marre tashme. Por tani eshte koha per te bere projekte me serioze, te cilat do te kerkojne shume me teper vullnet.
Ky eshte difekti juaj i vogel, e dini qe ndonjehere mungoni ne kete fushe, keshtu qe duhet te perpiqeni dhe te beni sakrifica, por do ja vleje per shkak se koha eshte e favorshme per ju.

VIRGJERESHA
Per sa perpiqeni te jeni te qete, ndonjehere thjeshte nuk mund ta beni kete dhe vecanerisht nuk arrini te jeni te vecuar kundrejte argumentave qe nuk ju perkasin drejtperdrejte por qe ju godasin gjithsesi.Sot sidomos, do te degjoni dike te thote ato qe juve ju duken qesharake dhe nuk do qendroni pa nderhyre, me habitjen e dukshme nga ana e te gjitheve dhe gjithashtu edhe ndonje kritike. Do te jene pro dhe kunder.

PESHORJA
Jeni pak nostalgjik kohet e fundit, pasi ndjeni qe dicka qe keni perzemer eshte duke u zhdukur ngadale pas jushpikerisht per shkak te kohes dhe per asnje arsye tjeter. Eshte e pashmangshme te mos keni mendime te tilla.Megjthate duhet te jeni pozitiv dhe te mendoni se cdo gje qe do vije ne te ardhmen do te jete shume me mire se ajo qe keni pasur deri tani, pikerisht per shkak te pervojes dhe e rruges se bere.

AKREPI
Kjo do te jete nje tjeter dite plot me ide dhe pervoja te mrekullueshme, por nuk duhet ti kaloni vetem, pra sigurohuni te keni dike prane me te cilin ti ndani. Therrisni personat e dashur dhe qe vleresoni.Me siguri do te jene shume te lumtur edhe se mund t’ju qendrojne afer, edhe sepse jeni kujtuar per ta, dhe se fundmi edhe sepse do kene mundesine te bejne dicka per ju qe vetem nuk do arrinin dot ta benin.

SHIGJETARI
Qasja juajme me shoqerin mund te jete shume ndryshe nga si e keni bere kohet e fundit, per kete nuk do te shikoheni me te njejtin sy do I lini te habitur dhe te zhgenjyer, te pakten nga ata qe ju njohin.Kurse njerezit e tjerre do e vleresojne kete anen tuaj dhe eshte ajo qe keni nevoje ne kete kohe, duke marre parasysh qe me siguri nuk mundeni te ktheheni ne rrugen e vjeter dhe te kerkoni rruge te tjera.

BRICJAPI
Ndoshta sot do te keni reaksione te papritura, ose me sakte qe do habisin edhe veten tuaj, por kjo eshte tani pamja juaj e re, keshtu qe mos shihni mbrapa por shihni para.Me siguri do te lini qe njerezit e tjere t’ju cojne ne kendveshtrime te tjera, por duhet te mbeteni te vendosur ne projektin tuaj te fundit ne qofte se doni te jeni koherent me veten tuaj. Pastaj mund te kerkoni gjithmon falje per abuzimet tuaja.

UJORI
Ne pergjithesi jeni shume aktiv dhe stermundoheni kur besoni ne nje projekt. E vetmja e mete eshte se ne qofte se nuk e perfundoni ne kohe, gati gjithmon e lini pergjysem dhe keshtu perfundon ne deshtim.
Mos e beni edhe sot, por mbi te gjitha, mos perfshini njerez te tjere te cilet pastaj perfundojne te besojnene menyre te vendosur ne ate qe beni , keshtu qe do mbeten keq sepse nuk I pane frytet.

PESHQIT
Jeni shum altruist dhe kjo nuk mund te mohoet, por ndonjehere nuk arrini te dalloni se cfare eshte e mire dhe cfare eshte e keqe. Zakonisht , ne te vertete, ju thone te tjeret dhe ju hapin syte.
Sot ndoshta do te jeni te vetem ne marrjen e nje vendimi te tille, keshtu qe perpiquni te kuptoni ku eshte arsyeja dhe cfare rruge duhet te ndermerrni me personin te cilin nuk keni ditur kurre ta gjykoni, ose bejeni vetem.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *