Horoskopi ditor, 18 mars 2015

By | 18/03/2015
horoskopi ditor

DASHI

Sot duhet domosdoshmerisht qartesoheni, vecanerisht ne mendimet tuaja sepse ne qofte se nuk dini

c’te beni me te ardhmen tuaj zor se do te dini ti udhezoni te tjeret drejt saj.

Me pak fjale, nuk mund te pretendoni dicka nga te tjeret, nese nuk keni nje plan te qarte dhe

vecanerisht nese ndjenjat tuaja ende nuk i keni deklaruar ne menyre te prere.

DEMI

Cdo here qe perpiqeni te merrni vendime, ka ceshtje qe leni mbrapa sepse mendoni qe nuk kane rendesi

por rendesi kane edhe shume madje. Duhet te jeni me shume largpames.

Ne fund te punes tuaj do te gjeni gjithmone nje carje dhe jete aty qe do duhet te hyni permes rruges qe

do t’ju sjelle ne drite, domethene ne formen qe ju pelqen.

BINJAKET

Gjate dites me ne fund mundeni te gjeni menyren me te mire per te zgjedhur ceshtjet tuaja me urgjente,

megjithate, e dini shume mire qe kurre nuk do te gjeni te miren nese nuk do kontrolloni me kujdes.

Duke u keshilluar me te tjeret do te perfundoni te hutoheni akoma me shume per shkak se ata nuk ju

njohin aq sa duhet ose nuk I njohin deri ne fund problemet tuaja. Mundohuni te jeni me te

drejtperdrejte, te pakten.

GAFORRJA

Ndonjehere keni momente te vogla deshperimi, sepse mendoni qe nuk jeni ne gjendje te merrni ne dore

jeten tuaj pa te tjeret qe t’ju thuajne se si te behet kjo apo po miratimin e tyre. Eshte vetem ceshtje

pasigurie.

Ne kete dite, ne vend qe te kerkoni miratimin e te tjereve, peepiquni te mendoni vetem per veten dhe

te miren tuaj dhe do te shihni se do ta gjeni vete, dhe shume me shpejte, rrugen e drejte.

LUANI

Ka disa ceshtje qe mund te perballen sot me njerezit qe do keni perballe, por nese nuk doni te

perfshiheni ne dicka te deshperuar, gjithashtu mund te shmangeni dhe te kaperceni pengesen.

Nese nuk jeni ne humorin e duhur askush s’do ju fajesoj, edhe sepse mund te ndodhe te mos keni forcat

psikologjike per te perballuar tragjedi ose drama.

VIRGJERESHA

Sa here qe njerezit qe jane rreth jush ju kritikojne per dicka, madje edhe per nje gje te vogel, ndiheni te

papershtatshem dhe vraponi direkt ne perpjekje per te korigjuar. Kjo tregon nje pasiguri te madhe qe

nuk duhet te keni.

Zakonisht nuk jeni agresiv me ata qe ju bejne nje kritike, sepse reagimi juaj i pare eshte qe mendoni se

kane te drejte, por jo gjithmone mund te jete keshtu, ne te vertete, shpesh eshte e kunderta.

PESHORJA

Diplomacia juaj mund te jete e vleresuar shume ne kete dite meqenese ka ceshtje qe duken te jene te

prere dhe mund te mos gjeni zgjidhje, kur perkundrazi keni me shume se nje.

Me siguri do te jene mirenjohes per perkushtimin tuaj, keshtu qe mos humbni kohen tuaj dhe te

perpiqeni te jeni me i shpejte se sa jeni zakonisht per te shkurtuar te gjitha rruget.

AKREPI

Sa here qe ka risi ne fushe profesionale dhe familjare qendroni ne vemendje sepse keni frike se dicka do

te ndryshoje ne strukturen tuaj, e arritur me veshtiresi.

Ka shume situata qe mund te analizoni ne menyre te favorshme dhe te cilat mund te shkojne ne

avantazhin tuaj, por ne fillim mendoni gjithmone per te keqen, sepse kjo eshte ajo qe mbizoteron ne

pikepamjen tuaj te gjerave.

SHIGJETARI

Ne kete dite mund te gjeni qendrimin tuaj per te percaktuar ceshtjet ne menyre te nxituar, sepse vertete

nuk keni deshiren qe te zvarriten per nje kohe te gjate, pavaresisht nga lind nevoja.

Me te drejte, keni shume gjera per te menduar, keshtu qe te humbisni kohe te cmuar ne nje ceshtje te

vetme, do te ishte papergjegjshmeri, dhe mesa duket e keni kuptuar kete qe ne fillim, por te tjeret

ndoshta jo.

BRICJAPI

Ne kete dite eshte e mundur qe te perpiqen te shkarkojne mbi ju disa pergjegjesi qe, ne te kunderten,

duhet t’i rendojne mbi njerezit qe jane perreth jush dhe qe se pari, jane vene ne rradhe te pare per te

vepruar keshtu.

Tani eshte teper e lehte te kthehen drete jush duke ditur se jeni person qe jeni ne gjendje te reagoni dhe

te perfundoni punen me mire se ata, por nuk duhet te lejoni qe te perfitohet nga aftesite tuaja.

UJORI

Ne kete dite do ishte mire te dedikoheni edhe ne argetime, sepse keni nevoje, megjithate, duhet te jeni

ne gjendje te gjeni njerezit e duhur me te cilet te ndani keto moment, perndryshe do merrni efektin e

kundert.

Mund te jeni te detyruar te degjoni problemet e te tjereve te cilat nuk ju interesojne shume dhe qe

vetem do ju bejne te mendoni per te tuat. Me mire te clodheni para ndonje filmi te mire ose me dike qe

doni.

PESHQIT

Ne kete dite mund te gjendeni te duroni situata qe nuk I kishit planifikuar dhe qe do ju ngaterrojne,

vecanerisht nga pikepamja familjare.

Disa njerez ne fakt, mund te behen me te bezdisshem se zakonisht dhe te perpiqen te shpenzojne me

shume kohe me ju, kohe qe do te donit ta shpenzonit ne tjeter gje. Nuk duhet ti duroni

domosdoshmerisht.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *