Horoskopi ditor, 17 Mars 2015

By | 17/03/2015
horoskopi

Horoskopi ditor, 17 Mars 2015

DASHI

Cdo here qe merrni nje vendim nuk mund me pas te ktheheni gjithmone mbrapa, prandaj ne dite duhet e jeni me te bindur per ate qe do beni, sepse nuk do keni nje shans te dyte.Mundohuni te shihni perreth dhe te kuptoni nese eshte dikush qe mund t’ju keshilloje me sakte, edhe nese mendoni qe nuk eshte e mundur qe dikush te dije me shume se ju, ne fund te fundit nuk mund te
jeni kaq naiv.

DEMI
Me ne fund keni sqaruar disa aspekte te marredhenieve tuaja, personale dhe jo, prandaj ndiheni me te lire dhe te lehte. Ndoshta nuk bete zgjedhjet qe te tjeret prisnin, por nuk jane ata duke jetuar jeten tuaj.Se shpejti do te jeni te zot te vetes dhe do kuptoni se nuk ju tremb te merrni pergjegjesi per veprimet tuaja, e keni bere gjthmone, keshtu qe kete here nuk do jete ndryshe.

BINJAKET
Keni ende disa projekte ne mendje, por dicka ju ndalon dhe nuk ju le te shkoni ne rrugen tuaj. Jeni vete ju qe bllokoni veten, askush me shume se ju vete eshte nje pengese per veten tuaj, kur jeni te frikesuar.Frika qe ndjeni eshte vetem ajo e mos arritjes apo mos qenit ne gjendje, por nuk eshte absolutisht keshtu, perkundrazi, jeni me te afte se sa ju mendoni dhe nuk ka asnje arsye qe te jeni kaq hezitues.

GAFORRJA
Here pas here mund te merrni nje pushim, nje pushim ndaj punes apo familjes tuaj, sa per te munduar ta qetesoni trurin dhe te beheni me te vetedijshem per ate qe po ndodh.Nuk keni nevoje per shume, por disa ore te gjitha per ju do t’ju jap masen e duhur per te vleresuar dhe gjykuar. Ne fund mund te zgjidhni cfare te beni me liri te plote, pa pasur nevoje te ndiheni fajtor.

LUANI
Cdo here qe ndryshoni teme mbi njerez qe ju kane zhgenjyer eshte sepse ende ju djeg shume plaga dhe per kete arsye preferoni te mos merreni me kete ceshtje. Ne fund te fundit kjo eshte per te ardhur keq.Megjithate, duhet te filloni te mendoni se cfare te beni ne te ardhmen, sepse heret ose vone duhet te jeni te vendosur dhe madje te pameshirshem, qe te jeni ne gjendje te liroheni nga kotesite e vjetra te se kaluares, pa pasur nevoje per ndihmen e askujt.

VIRGJERESHA
Keni ende shume per te bere dhe per te ndrequr, megjithate nuk duhet absolutisht te kapeni nga ata qe ju premtojne gjera qe jane te pamundura per njeriun. Nuk jeni kaq te deshperuar.Eshte mire te perpiqeni te jeni te mire dhe ti jipni te gjitheve ndonje mundesi, megjithate duhet te mbani nen kontroll edhe interest tuaja, perndryshe nuk do arrini te jeni objektiv as ne te ardhmen.

PESHORJA
Ne diten e sotme nuk do kete arsye per te mos qene i lumtur, prandaj nuk eshte e nevojshme ti hidhni shikimin atyre qe jane me mire se ju, por atyre qe jane me keq, ne perpjekje per te balancuar energjite.Me siguri nuk do kete mendime te kunderta me tuajen, sapo te shpjegoheni dhe te zgjidhni cdo dyshim dhe pasiguri me butesi dhe me nje vale pozitiviteti.

AKREPI
Cdo here qe jeni perpjekur te beni dicka vetem ne kohet e fundit, keni kuptuar qe dicka nuk shkonte, qe dicka ju mungonte. Ajo dicka eshte shpirti i iniciatives, si dhe sipermarrjes.Ndoshta eshte me mire t’I mbeshteteni dikujt qe dije se si dhe ku t’ju udhezoje ne vend qe te beni dicka te papercaktuar qe mund te shkoje me per keq sesa per mire.

SHIGJETARI
Kurdo here qe keni dicka per te bere eshte e mundur qe te mos keni mjaft ore ne nje dite, keshtu mund t’ju duket sot, duke pasur parasysh se shume ceshtje mund te zgjidhen por nuk do keni kohe per ti vleresuar te gjitha.Ndoshta nuk keni pasur mundesi dhe kohe per te vleresuar me mire keto ceshtje, por ndoshta tani eshte teper vone ose eshte shume e veshtire per t’i bere vetem. Keni marre shume nga te gjithe, por tani eshte koha te merrni dicka nga vetja.

BRICJAPI
Ndonjehere keni disa ceshtje per te zgjedhur qe nuk dini si ti shtyni per me vone, por kjo nuk do te thote qe nuk mund te provoni. Sot, per shembull, duhet te perpiqeni aq sa te keni mundesi.Drejte mbremjesme ne fund do e kuptoni se cfare eshte me e mire per te gjithe, jo vetem per veten tuaj, dhe me siguri do te ndihmoheni per te marre vendime te mira. Pastaj do jeni ju qe duhet te permiresoni te ardhmen tuaj.

UJORI
Ne kete dite mund kete disa lajme qe mund t’ju pelqejne dhe qe mund te shkojne ne favorin tuaj, por nuk duhet te humbisni kohe ne muhabet dhe as ne falenderime, por duhet te perpiqeni te veproni.Me siguri ka ceshtje qe do lini pezull dhe qe mund ti beni ne te ardhmen, por duhet te keni cdo gje nen kontroll ne duar tuaja. Neser do te jete njesoj.

PESHQIT
Keni nje shpirt shum bujar, por nuk duhet te lejoni njerezit qe jane rreth jush t’ju shfrytezojne per ceshtje qe nuk kerkojne nderhyrjen tuaj te vazhdueshme dhe te cilat mund te zgjidhen edhe nga ata.Keni pasur keshilla te mira kohet e fundit, keshtu qe mund ti veni ne pune dhe gjithashtu mund te perpiqeni te mbani distance nga ata qe nuk i kuptoni dhe qe nuk din ipse sillen ashtu.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *