Horoskopi ditor, 16 Mars 2015

By | 16/03/2015
horoskopi ditor

Horoskopi ditor, 16 Mars 2015

DASHI
Udhetimi juaj do te filloje mbare sot pasi kjo do te jete dita e pare ne te cilin fati do te filloje te kthej syte e tij dashamires ndaj ju, pra me ne fund disa ndryshime positive.Pas disa diteve te pa fat, me ne fund cikli ka mbaruar dhe do ktheheni te ecni nje rruge ne zbritje e shtruar me suksese, emocional dhe profesional, qe me pas do theksohen me shume fale lumturise tuaj te sapo gjetur.

DEMI
Ka mijera tregime te ndryshme per te degjuar dhe per te marre ne konsiderate ne kete dite, te pakten nese doni te merrni vendimin e drejte ne mjedis professional. Ne fakt, do te keni nje bisede te gjate.Duhet te jeni ne gjendje per te bilancuar anen tuaj te perpikte me anen njerezore, sepse ato qe do degjoni mund t’ju prek thelle, por nuk mund te beni kompromis ne disa aspekte.

BINJAKET
Nese doni te jeni te sigurt qe njerezit qe keni per zemer te jene krenar per ju, nuk eshte e nevojshme te beni nje mije gjera te gjitha se bashku, sepse mjafton te beni vetem nje, e bere mire. Eshte me e lehte se sa mendoni.Ne vecanti, sot nuk duhet te hidhni veten ne nje mije situata por vetem ne nje, sepse kjo eshte ajo qe do te beje ndryshimin dhe do mund t’ju sjelle shume kenaqesi, shume me shume se sa ato qe keni marre deri tani.

GAFORRJA
Te gjithe rreth jush sot do te shtiren te zene per te mos u perfshire ne dicka qe qartazi nuk ben per ta, por kjo do t’ju beje te ndiheni shume te zhgenjyer. Per fat te keq, duhet pranuar realiteti.Nuk mund te pritet gjithmone qe ata qe na rrethojne dhe qe duket te jene afer nesh, do te marrin persiper pergjegjesine per ate te cilet ato nuk dine se cfare te bejne dhe te cilet nuk i duken aspak te dobishme, keshtu qe, do kaloje.

LUANI
Eshte koha te filloni gjithcka nga e para, ose te pakten te perpiqeni te rifilloni nje aspekt te projektit tuaj ose jetes tuaj private. Nuk do jete e lehte, do te duhet ter perpjekja qe mund te jipni.Gjithesesi do mesoni nga gabimi dhe do te jete e dobishme per te ardhmen e afert, ne te cilen shpesh do ju duhet te shikoni ne te kaluaren per te bere nje buxhet ose per te ndryshuar te ndryshueshmen.

VIRGJERESHA
Pa tepruar ne kete dite do arrini te beni shume gjera dhe do te keni sukses ne cdo gje qe beni, ne saje te nje menaxhimi te sakte dhe efikas te kohes tuaj, sic ndodh shpesh.Jeni nder te paktet ne te vertete qe arrini te beni llogartje te perkryer aktiviteteve tuaj, duke marre angazhime pune ose private si askush tjeter. Kjo sigurisht qe eshte nje cilesi e madhe.

PESHORJA
Sot keni ne mendje shume gjera per te bere, dhe per kete, eshte e mundur qe te mos arrini te perfundoni as edhe nje. Ndoshta te kerkoni me shume mirkuptim nga ata rreth jush vetem do perkeqesoj gjerat.Nuk ka asnje menyre per te konsideruar me tej aktivitetet tuaja, por eshte e mundur te krijoni nje armepushim te vogel per te marre kohe per te menduar me mire dhe korigjuar.

AKREPI

Ne kete dite doni te perdorni fjalet si arme kunder njerezve qe zakonisht ju heshtin apo qe nuk ju lejne te flisni, por kjo beteje mund te shkoje ne pafundesi dhe nuk ja vlen.Keni shume gjera te tjera per te menduar, keshtu qe perqendrohuni ne kete dhe mos pyesni veten pse valle gjithmone ju thuajne te prisni rradhen tuaj. Kur te jete, do dini se cfare te thuani dhe se si.

SHIGJETARI

Ne kete dite do te ishte shume interesante per te takuar njerez dhe te merrni pjese ne disa ngjarje sociale, pasi qe eshte dikush qe ka pritur gjate per t’ju pare.Mund te vazhdoni te mbani kete atmosfere misterioze apo te zbuloheni pak, e rendesishmja eshte te jeni spontan dhe te silleni si gjithmone. Thjeshte per intrige.

BRICJAPI

Mund te jete pak e cuditshme ne kete dite te merrni komplimente te medha nga nje mik I vjeter qe zakonisht ju kritikon gjithmone, megjithate, mos pyesni direkt se kush eshte, prisni qe te tregohet vet ai.Ndoshta ka nevoje per dicka dhe di qe duke u mbledhur mund ta perfitoj, ose, thjeshte ka dicka mbrapa lajkave te tyre, te tilla si nje interes dashurie.

UJORI
Marredheniet personale mund gjithmone te sjellin lajme te papritura, por ajo e sotmja nuk duhet t’ju habis, perkundrazi, duhet t’ju japi nje psheretime lehtesimi, sepse po e prisnit prej kohesh.Ishit pregatitur teresisht ne te kaluaren keshtu qe tani qe keni mundesine te veni ne pune ter ate qe deshironit nuk mund te ktheheni sikur nuk keni zgjidhjen.

PESHQIT

Mundesite tuaja jane ne ajer dhe ju perket juve ti merrni dhe ti transformoni ne dicka reale. Duke qene gjithmon me nje kembe ne te dyja kampet, megjithate, do perfundoni duke mos kuptuar ne cfare rruge te shkoni.Ajo qe presin prej jush nuk ka rendesi, ajo qe ka rendesi eshte ajo qe ju prisni nga vetja juaj dhe mbi te gjitha, te perpiqeni te sillni ne shtepi resultatin pavaresisht nga veshtiresite qe do te jene, te pa mungueshem.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *