Horoskopi ditor, 12 mars 2015

By | 12/03/2015
horoskopi

Horoskopi ditor, 12 mars 2015

DASHI
Ne kete dite mund te merrni pjese ne skena qe nuk do ju pelqejne shume, si per shembull te bini ne kompromis me ndonje koleg tuajin ose thjesht I nje personi qe njihni.Sigurisht nuk jane skena te bukura te cilat te merrni pjese, por ndinjehere ju ka ndodhur edhe juve dhe keto sjellje nuk jane as per tu levduar, as per te nxitur, por as per tu gjykuar, meqenese e ardhmja eshte e panjohur per te gjithe.

DEMI
Ne kete dite fiziku juaj mund te mos doje t’ja dije per te qene reargues, keshtu qe veshtire se do degjoj thirrjet tuaja, dhe as te ragoje ne situate qe kerkojne veprime.Ne te kundert, mund te ndodhe qe te hutoheni nga gjera te kota dhe te humbisni rruges disa takime te cilat kishit merak dhe do te ishte me mire ti perballonit sot se sa ti shtynit ne pafundesi.

BINJAKET
Do te kete aspekte te ndryshme te jetes tuaj qe nuk do jeni ne gjendje te manexhoni ne kete dite dhe do ju duhet me shume kohe per te vendosur. Nuk ka dyshim qe mund te zbatoni plane alternative.Te injoroni thirrjet dhe te injoroni te gjithe ata qe do te duan patjeter nje pergjigje, do jete gjeja me e mire per te bere nese nuk doni te bieni shume ne sy nerezve te tille.

GAFORRJA
Nuk ju pelqen te perballoni ceshtje financiare, sepse e konsideroni te kote. Nuk jeni nga ata qe bejne parane arsyen e pare per te jetuar, Mire per ju, por faturat duhen paguar.Riflektoni, te pakten sot, ne te ardhurat dhe shpenximet, se si ta manexhoni ate me mire dhe me me shume perfitim, nuk do ishte sikur te konsiderohet si nje fyerje per dinjitetin vetjak.

LUANI
Ndonjehere nuk ka te beje me fatin, aq me pak hyn angazhimi vetjak. Nese nje ceshtje nuk shkon mir nuk shkon mire, pra mos jeni teper te vrazhde me veten tuaj dhe provoni me mire te ngriheni dhe te shkoni me tej.Ka shume gjera qe ju ende mund te mesoni dhe ndoshta kjo humbje do ju ndihmoje ne te ardhmen, por nese nuk ngriheni per ta verifikuar nuk do ta dini kurre, aq me pak do mund te viheni ne prove.

VIRGJERESHA
Ne kete dite eshte e mundur qe dikush do te perpiqet qe t’ju kontrolloje dhe kjo eshte aryeja pse do kaloni kohen tuaj duke u perpjekur per te gjetur se kush eshte ky person apo pse eshte duke e bere.Ne fund nuk duhet te shqetesoheni as pak, sepse nuk do keni asgje per te fshehur dhe kur ju keni ndergjegje te paster me siguri nuk ka mendime te tjera qe te shqetesojne mendjen tuaj.

PESHORJA
Ndoshta sot nuk mund te jete dita e duhur per te qendruar me miqte tuaj apo per ti kerkuar ata, gjithsesi nje telefonate mun ta beni gjithmon qe te konstatuar. Nuk ka asgje te keqe me dashur qe te jeni ne kontakt me ta.Eshte shume me e rendesishme te perpiqeni te beni gjithcka ne fuqine tuaj per ti bere ata te ndihen mire dhe te ndiheni mire me ta ne vend qe te merrni justifikime per te besuar se nuk jeni te pranuar nga ata.

AKREPI
Ne kete dite shefi juaj mund te jete pak I ashper me ju dhe mbi te gjitha mund te jete i pa kuptueshem dhe mund t’ju ve ne veshtiresi ne nje projekt te cilin e kishit shume per zemer.Mund te jeni shume te kujdesshem ose shume me produktiv por qellimi i tyre mund te mos ndryshoje. Nuk behet fjale per ligesi, keshtu qe mos u beni shum merak dhe mos u perpiqni te beni dick ate ndryshme nga ajo qe zakonisht beni.

SHIGJETARI
Kjo nuk eshte koha me e mire per te bere projekte te medha ose qe te pretendoni qe keto te shkojne si te doni ju, te pakten jo kaq shpejte. Ka disa gjera qe per momentin mund te mbeten vetem enderra.Mos e merrni keq, jeta eshte thjeshte nje rrote qe rretullohet dhe e juaja per momentin nuk eshte ne pozite te mire. Mundohuni thjeshte te jeni me pozitiv ose shume me te prirur drejte jetes ne pergjithesi.

BRICJAPI
Dikush mund te ju tregoje se si ti shpenzoni parate tuaja dhe kjo eshte nje nga gjerat qe ju bezdisin me shume, sidomos kur ju e dini qe duhet te perballeni me shpenzimet. Duhet te keni durim.Mund te jete me e rendesishme te ne kete moment te perpiqeni te permbaheni me njerez te tille qe bejne sit e ditur, ne vend qe flisni gabim dhe te viheni ne drite te keqe per te ardhmen.

UJORI
Nese besoni se pesoni qe ju rri prane nuk angazhohet sa duhet ne marredhenie, mos mbani gjithcka per brenda, perkundrazi, perpiquni te gjeni nese keto dyshimet tuaja kane nje themel, duke I folur.Do te zbuloni shume gjera positive ne te, mbi te gjitha do kuptoni qe nuk eshte e nevojshme te beni lufte, por vetem per te folur haptazi dhe me qetesi te madhe te cdo problem te mundshem apo pengese.

PESHQIT
Jeni te njohur per te qene person I gatshem per t’u perballuar dhe per te bashkepunuar ne qetesi te plote, per kete arsye te gjithe jane te etur per te punuar me ju, vec faktit qe keni aftesi te medha dhe aftesi intelektuale.Sot, prandaj, mund te ndiheni te kenaqur dhe te impresionuar nga menyra ne te cilen at ate cilet ju rrethojne do perpiqen te falenderojne favorizimet tuaja, natyrisht pa munduar t’ju korruptojne ne nje fare menyre, sepse jeni shume te sinqerte.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *