horoskopi dashi 2017

Dashi 2017

dashiKarriera – Shenja e Dashit per vitin 2017 zoteron nje inteligjence te shpejte  dhe intuitive, eshte nje individ I levizshem, I paqendrueshem dhe me humor, henor nese vihet ne diskutim autoriteti I tij. Eshte shenje luftetaresh, burrave politikane, besojne ne vlerat e aksionit.

Nderkarrierat me te pershtatshme jane ato te , dizenjuesit, shkrimtarit, avokatit, politikanit dhe aktorit. Eshte shenja me e gjalle dhe shpesh gjejne cbllokim ne energjite e tyre dhe ne sport.

Dashuria 2017 – Beqaret e shenjes se Dashit do te kene mundesi te jashtezakonshme per te nisur nje marredhenie te re, ne cdo kohe, kjo vjen sipas Henes e cila vjen ne ndihmese se shenjes suaj ne cdo kohe te vitit.

Kjo ndikon dhe per ata qe duan te kalojne ne nje faze me te avancuar te marredhenies ne cift. Te vetmit qe rrezikojne te kalojne nje periudhe te vitit te ngarkuar emocionalisht jane ata qe nuk ndihen te lumtur me marredhenien ne cift! Ne pergjithesi jeni te dashur dhe xhentil.

Puna 2017 – Do te shenoni nje fillim te shpejte dhe rezultate shume te mira ne jeten profesionale. Ju keshillohet te evitoni te diskutoni problemet personale me koleget, vecanerisht gjate muajve Janar dhe Maj. Kini kujdes te mos I prisni rrugen te tjereve, vecanerisht kolegeve apo bashkepuntoreve qe I perkasin shenjes se Akrepit, Bricjapit dhe Luanit.

Nese ndiqni keto hapa nuk keni per te hasur probelme kurre ne pune! Pergjithsisht jeni te dhene mbas punes dhe ju pelqen te vleroheni per ate qe beni.

Familja 2017– Rrethi familjar per ju gjithmone eshte nje nga pikat me te rendesishme, krijoni gjithnje atmosfera harmonie dhe mbreteron lumturia dhe prosperiteti. Pavarsisht se disa nga ju e kane te veshtire te plotesojne cdo kerkese te femijeve Merkuri del gjithnje ne anen tuaj dhe ju jep forcen ti gezoni ato edhe me menyra te tjera.

Shendeti ne rrethin familjar paraqitet I mire.

Gjendja Shpirterore – Te perqendruar

Shenjat qe shkoni me shume – Gaforrja, Peshqit.

Numrat e fatit – 4, 11, 16, 32, 64

Salva

Share

One thought on “Dashi 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *