horoskopi binjaket 2017

Binjaket 2017

binjaketKarriera – Horoskopi Binjaket 2017 Influksi I planetit Merkur, ben qe te lindurit nen kete shenje jane inteligjente, te gjalle, duke u spostuar nga nje interes ne tjetrin, ndonjehere me pak menyre siperfaqsore. Kane sens humori dhe eshte shume komunikues. Karrierat e tij: Politikane, menaxher, economist dhe avokat ngelen ne listen tuaj te preferuar.

Luftoni me te gjitha forcat per te arritur ate qe deshironi dhe fale ndihmes se Plutonin ne shenjen tuaj ia arrini ne te shumten e rasteve. Ju keshillohet qe gjithnje te ndiqni idete tuaja dhe te mos ia vini shume veshtin te tjereve persa i perket karrieres tuaj. Arma juaj sekrete ngelet vetebesimi qe keni per t’ia dale mbane ne karriere.

Binjaket Dashuria 2017– Marredhenia ne cift do te varet me shume nga partneri. Partnere te shenjes se Demit, Peshores, Bricjapit jane te prirur te bejne gjykime te nxituara, qe mund t’ju shtyjne te reagoni ne menyre impulsive. Ndersa per beqaret ky do te jete nje vit premtues, I  mbushur me momente te kendshme. Ne pergjithsi jeni te dhene mbas dashurise dhe Romanca ngelet arma juaj e forte.

Binjaket Puna 2017– Do t’ju duhet te merreni me nje projekt te veshtire ne pjesen me te madhe te vitit. Mos e mrreni lehte, por kushtojuni vemendje maksimale. Ne mes te vitit do t’ju duhet te merrni nje vendim te shpejte. Eproret do te bien pergjithsisht dakord me levizjet tuaja ne pune. Punen e keni ne gjak dhe te trasheguar, pavarsisht se  disa prej jush jane ndojehere pak dembele.

Familja – Ky vit do te jete nje vit i kenaqshem dhe plot harmoni ne familje ku dhe nuk do te mungojne as udhetimet familjare dhe do te kaloni caste te paharrueshme. Ne fund te vitit parashikohet te keni nje mosmarrveshje e cila nuk do te zjase shume dhe do te jeni pikerisht ju te cilet do te risillni harmonine perseri ne gjirin familjar.

Ju keshillohet te mos i vini shume veshin thashethemeve ne fis te cilet perpiqen t’ju prishin humorin familjar.

Gjendja Shpirterore – Intuitive.

Shenja qe shkoni me shume – Dashi.

Numrat e Fatit – 0, 1, 3, 14, 40

Salva

Share

One thought on “Binjaket 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *